کد مطلب: 108846 تعداد بازدید: ۱۴۰

مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی از اردبیل:

دهه کرامت ظرفیتی برای معرفی کرامات اهل بیت(ع) است

سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۸:۲۸
مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی دهه کرامت را ظرفیتی برای معرفی کرامات اهل بیت(علیهم‌السلام) دانست و گفت: بی‌شک این دهه، فرصتی مناسب برای نشر فرهنگ اهل بیت (علیهم‌السلام) می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم رباب شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگاران، دهه کرامت را ظرفیتی عظیم برای معرفی کرامات اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) بیان کرد و گفت: بی‌شک این دهه، فرصتی مناسب برای نشر معارف ائمه اطهار(علیهم‌السلام) و بسترسازی برای شناساندن و جاری‌کردن سیره اخلاقی ایشان در بطن جامعه است.
وی افزود: القاب ائمه معصومین(علیهم‌السلام) بیانگر ظهور یک فضیلت متناسب با شخصیت آنها بوده است و وجه تسمیه امام هشتم به رضا ازاین‌رو است که این صفت، ویژگی برجسته رفتاری امام رضا(علیه‌السلام) بوده است.
مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) گرمی، رضا را از بالاترین درجه عبودیت دانست و گفت: مرتبه رضا از مراحل سلوک و ثمره محبت به باری تعالی و خرسندی از قضای الهی و صبر بر مصائب است.
شهبازی، حقیقت رضا را رابطه‌ای دوطرفه برشمرد و اذعان کرد: رضوان، رابطه‌ای دوسویه است و قدر متیقن آن رضای خداوند از بنده و رضای بنده از خداوند و گردن‌نهادن بر فرامین الهی و پذیرش قضا و قدر الهی می‌باشد.
مدرس حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه شرط تحصیل مقام رضا اطاعت از خداوند است، گفت: ترجیح رضایت خداوند بر رضایت بندگان یک اصل ایمانی است که موجبات سیر معنوی و سعادت اخروی را فراهم می‌آورد.