کد مطلب: 108845 تعداد بازدید: ۱۲۷

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمی از اردبیل:

دهه کرامت تداعی‌کننده عزم و قاطعیت زنان جهان اسلام است

سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱:۳۹
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمی با اشاره به اهمیت تبیین دهه کرامت برای نسل جوان گفت: دهه کرامت تداعی‌کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین جواد میرزایی در آیین گرامیداشت دهه کرامت که با حضور طلاب مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، گفت: دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.  
وی در ادامه به علت هجرت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) اشاره کرد و گفت: مهر و وفای این بانوی بزرگوار نسبت به برادر، وی را به عنوان یک خواهر مهربان و دلداده به هجرت وادار کرد و غربت، بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرد.
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمی، در بیان عظمت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) گفت: عظمت، جلالت، نورانیت و معنویت حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها‌) که از یک سو دختر حضرت موسی‌بن‌جعفر(علیه‌السلام) و از سویی دیگر خواهر امام رضا(علیه‌السلام) و عمه امامان بعدی به‌خصوص امام جواد(علیه‌السلام) است. مقامات معنوی ایشان را خیلی بالا برده است.
میرزایی در بیان اهمیت دهه کرامت برای نسل جوان اظهار داشت: دهه کرامت تداعی‌گر عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام جهان اسلام می‌باشد.چراکه تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند.
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمی تصریح کرد: دهه کرامت یادآور تحول‌آفرینی بانوان آسمانی است و اینکه می‌توانند رهبری دل‌های صدها میلیون مسلمان را در طی اعصار عهده‌دار بشوند.
حجت‌الاسلام میرزایی به توسل به ائمه معصومین(علیهم‌السلام) تاکید کرد و گفت: امام رضا(علیه‌السلام) و حضرت معصومه(علیهاالسلام) در انحصار گروه و افراد خاصی نیست هر کس، در هر جایی مشکلی داشته باشد به اذن خدا حل آن مشکلات در توان ایشان است. و این بزرگواران، سرمایه‌ای برای مسلمین و شیعیان هستند.