کد مطلب: 108746 تعداد بازدید: ۱۱۶

دیدار مدیر کل برنامه و بودجه حوزه‌های علمیه خواهران با کادر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷:۱۲
مدیر کل برنامه و بودجه حوزه‌های علمیه خواهران در برنامه سفر خود به استان اردبیل، با هدف بررسی و حل مشکلات مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی با کادر این مجموعه تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین امین نصیری‌پور در این دیدار با بیان اینکه تلاش و مجاهدت مدارس علمیه در عرصه تعلیم و تربیت امری ستودنی است، افزود: در عصر کنونی که فشارهای تهاجم فرهنگی غرب در تربیت فرزندانمان تاثیر گذاشته و فاصله بین آنها و خانواده و اعتقاداتشان ایجاد کرده است، وجود حوزه‌های علمیه خواهران در شهرستان‌ها بسیار مغتنم است.
وی گفت: هر چند که در تمامی زمینه‌ها مشکل مالی وجود دارد اما همه همت خود را در جهت رفع مشکلات به کار خواهیم بست.
در ادامه خانم رباب شهبازی مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی به بیان گزارشی از عملکرد این واحد علمی - تربیتی پرداخت و گفت: به فضل الهی نگرش جامعه به حوزه‌های علمیه نسبت به سال‌های گذشته، به‌ شکل قابل توجهی تغییر پیدا کرده است به‌گونه‌ای‌که پیش از این، مردم شناخت و آگاهی زیادی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی حوزه علمیه خواهران نداشتند و تنها قرائت قرآن را فعالیت بانوان طلبه می‌پنداشتند.
وی افزود: امروزه در کنار تعلیم طلاب، شاهد حضور بانوان طلبه در میان همه قشرها هستیم که به امر تبلیغ و تربیت مشغول هستند.
مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) گرمی با اشاره به مشکلات اساتید حوزه علمیه خواهران، تصریح کرد: اساتید رکن اساسی مدارس علمیه بوده و هر اندازه در جهت تامین رفاه این عزیزان قدم برداشته شود بی‌شک پیشرفت نهاد مقدس حوزه علمیه خواهران را رقم زده‌ایم. مشکلات مالی حاکم بر حوزه‌های علمیه، ما را شرمنده این عزیزان کرده است بنابراین جبران خدمات کارکنان و اساتید، بایستی در رأس برنامه‌های مرکز باشد.