کد مطلب: 108745 تعداد بازدید: ۱۴۰

مدیر کل برنامه و بودجه حوزه‌های علمیه خواهران در مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل حضور یافت

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶:۰۶
مدیر کل برنامه و بودجه حوزه‌های علمیه خواهران در سفر استانی خود به اردبیل، به‌منظور استماع و حل مشکلات، در جمع کادر مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل حضور یافت.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین امین نصیری‌پور در این دیدار گفت: در سند ۱۵ ساله‌ای که برای مدارس علمیه خواهران از سوی مرکز ترسیم شده است، انتظار می‌رود حوزه‌های علمیه خواهران به عنوان مرجع علوم اسلامی زن و خانواده در جامعه شناخته شود. و قدم اول این سند هم توانمند‌سازی واحدهای علمیه می‌باشد.
در ادامه خانم افسانه جهانی مدیر مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل به ارائه گزارش از عملکرد مدرسه پرداخت و بیان داشت: با توجه به متفاوت‌بودن اقتضائات هر مدرسه و استان، انتظار می‌رود برنامه‌های ابلاغی مرکز به واحدهای علمی - تربیتی براساس نیازهای آن مدرسه صورت گیرد.
وی افزود: حل مشکلات و فراهم‌کردن زمینه برای گسترش و ارتقا فعالیت‌های فرهنگی - تبلیغی و پژوهشی مدارس علمیه خواهران باعث تاثیرگذاری در جامعه و مقابله با آسیب‌ها به‌خصوص در عرصه زن و خانواده خواهد شد.
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل، حوزه‌های علمیه خواهران را از اصلی‌ترین مراکز آموزش عالی و فرهنگی کشور دانست و ادامه داد: حوزه‌های علمیه خواهران بایستی بودجه‌ای متناسب با رسالت و ماموریت‌های خود در اختیار داشته باشند تا با تربیت عالمان دینی، پژوهشگران توانمند و مبلغان تاثیرگذار به اهداف مقدس خود دست یابند.