کد مطلب: 108451 تعداد بازدید: ۱۸۷

مدرس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) قم:

نتیجه انتخابات متأثر از وجود سلایق مختلف سیاسی است

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵:۳۸
کارشناس مسائل سیاسی با تبیین نظریه‌های رفتارشناسی جامعه انتخاباتی کشور گفت: نتیجه انتخابات متأثر از وجود سلایق مختلف سیاسی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین دکتر مهدی راسخی در پنجمین نشست برخط(آنلاین) از سلسله نشست‌های سیاسی "پنجره‌ای رو به‌ سیاست" که با موضوع " تیپ‌شناسی مخاطبان انتخابات ۱۴۰۰" و با مشارکت طلاب مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، به ارزیابی نظریه‌های رفتارشناسی جامعه انتخاباتی کشور پرداخت و اظهار داشت: نتیجه انتخابات براساس نظریه‌ها و رویکردهایی که در جامعه وجود دارد و بر مبنای آن رفتارها و واکنش‌های مردم شکل می‌گیرد، رقم خواهد خورد.
وی افزود: وجود سلایق مختلف سیاسی چندین سناریوی متناقض را برای انتخابات ۱۴۰۰ پیش‌بینی می‌کند که هر کدام به‌نحوی نتیجه انتخابات را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
مدرس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) چهار راهکار را در پاسخ به واکنش‌های مخاطبان در رابطه با بهبود وضعیت اقتصاد و معشیت مردم مطرح کرد و گفت: رولوشن یا همان تغییر نظام، شورش‌های خیابانی و سیاسی، عدم مشارکت در انتخابات و در نهایت اعتراض به وضع موجود با شرکت در انتخابات به‌عنوان چهار راهکار بهبود وضعیت موجود مطرح است که ثمره سه راهکار نخست ایجاد ناامنی و از بین‌رفتن اعتبار بین‌المللی و در نتیجه تشدید تحریم‌های فراگیر خواهد بود.
راسخی راهکار چهارم را به‌عنوان رویکرد صحیح در رابطه با اصلاح وضعیت موجود دانست و اذعان کرد: حضور در انتخابات و تعیین کاندیدایی که معتقد به تغییر وضع موجود هست تجویز جامعه‌شناسان در راستای خنثی‌کردن تحریم‌ها و اصلاح وضعیت اقتصادی می‌باشد.
کارشناس مسائل سیاسی، تیپ‌های مخاطبان انتخاباتی را متشکل از پیر، جوان، نوجوان، انقلابی و ضدانقلابی برشمرد و گفت: باید تمامی این اقشار را براساس اقتضائات عقیده‌ای آنان اقناع کرد و سرمایه‌گذاری و توجیه شبکه‌ای هر تیپ نیز بر همین اساس صورت پذیرد.