کد مطلب: 10840 تعداد بازدید: ۳۵۹

همايش روز بصيرت و ميثاق با ولايت

سه شنبه ۱۰ دى ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۳:۳۲
با همت معاونت فرهنگي حوزه ي علميه ي ثامن الحجج(عليه السلام) شهر پارس آباد روز دوشنبه مورخ 1392/10/09 به مناسبت حماسه ي 9 دي همايشي با عنوان «9 دي روز بصيرت و روز ميثاق با ولايت» با حضور حجت الاسلام و المسلمين دكتر رفيعي برگزار شد.
ايشان سخنان خود را با اين شروع كردند كه: 9 دي روز بصيرت و روز ميثاق با ولايت است حماسه ي 9 دي پاسخ به فتنه ي فتنه گران است كه در پشت اين فتنه گران، تهاجمات فرهنگي و ديني نهفته است.
حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا رفيعي ادامه دادند: غربيان با ترفندهاي خاص خود قلبها و دلهاي جوانان اين مملكت را گرفته و در صدد براندازي حكومت و دين اسلام هستند همانطوري كه در زمان پيامبر اكرم(صلي الله عليه و آله) نيز فتنه گران دست روي دست نگذاشته بودند و تا بحال هم اهداف شوم اين فتنه گران ادامه دارد ولي با بيداري ملت اسلامي ايران اهداف شوم آنان جواب نداد و در روز 9 دي ملت ايران حماسه آفريدند.
وي افزود: طلاب نبايد بيكار بنشينند بايد با مطالعه ي دقيق و پژوهش هاي دقيق تر ريشه ي اين اختلافات و انحرافات و فتنه ها را در يابند و در صدد ريشه كني اين مسائل باشند همانطوري كه شهيد بهشتي(ره) خود يك ملت بود اگر روحاني و طلبه به آنچه آموخته عمل كند مي شو يك ملت، مي شود شهيد بهشتي.
وي در ادامه تصريح كرد: خودمان را به زمان ظهور آماده كنيم حتي به اندازه ي يك تير و آن تير، علم، زندگي نمونه و بصيرت مي خواهد.
وي ادامه داد: ما انسانها از دو چيز غفلت داريم يكي شيطان و ديگري خداوند است قوي بودن دشمن و شيطان در اين است كه ما ضعيف هستيم و خود را ضعيف كرده ايم و در اين ميان راهنماي هدايت، كتاب است.