کد مطلب: 107838 تعداد بازدید: ۱۸۷

کارشناس مسائل سیاسی:

اتحاد نیروهای مقاومت در جنگ ۱۲روزه غزه معادلات را برهم زد

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵:۰۰
کارشناس مسائل سیاسی یکپارچگی مردم فلسطین را بزرگترین دستاورد آنها در نبرد ۱۲روزه غزه دانست و گفت: اتحاد نیروهای مقاومت معادلات رژیم صهیونیستی را برهم زد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا مهوشی در سومین نشست برخط(آنلاین) از سلسله نشست‌های سیاسی "پنجره‌ای رو ‌به سیاست" که با موضوع "بررسی زوایای جنگ ۱۲روزه غزه" و با مشارکت طلاب مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، به تبیین دستاوردها و ناکامی‌های طرفین پرداخت و اظهار داشت: گروه‌های مقاومت فلسطین در جنگ اخیر با یکپارچگی مردم این سرزمین از قدس تا کرانه باختری و فلسطینیان ساکن مناطق ۱۹۴۸ معادلات رژیم صهیونیستی را بر هم زده و با یک استراتژی راهبردی زیرساخت‌های اقتصادی، موشکی و مواضع حساس دشمن را مورد هدف قرار دادند.
وی افزود: ضربه شدید اقتصادی و عدم حمایت مالی آمریکا از یک‌سو و عملکرد مقتدرانه مقاومت از سویی دیگر سبب شد که صهیونیست‌ها با وجود برخورداری از امکانات فراوان نظامی، مجبور به توقف جنگ شدند تا خود را از موشک‌های مقاومت نجات دهند.
کارشناس مسائل سیاسی آشکارشدن ضعف‌های نظام دفاعی را از دلایل پذیرش آتش‌بس از سوی رژیم صهیونیستی دانست و بیان داشت: با اصابت تعداد قابل‌توجهی از موشک‌های گروه‌های مقاومت به حوزه‌های پدافندی اسرائیل از قبیل گنبد آهنین، توان رزمی اسرائیل تقلیل یافته و این رژیم را وادار به پذیرش آتش بس کرد.
مهوشی، ضربه امنیتی به اسرائیل را از پیامدهای جنگ ۱۲ روزه عنوان کرد و گفت: رعب و وحشتی که به دنبال موشک‌باران گروه‌های مقاومت در دل شهرک‌نشینان صهیونیست ایجاد شد، ساکنان این اراضی را بر آن داشت که در روزهای جنگ به پناهگاه‌ها روی آورند.
تحلیل‌گر مسائل بین الملل، این جنگ ۱۲ روزه را عاری از هرگونه مزیت سیاسی برای رژیم غاصب صهیونیسم برشمرد و افزود: نقشه‌های اسرائیل با راهبرد مدیریت رسانه‌ای در فریب اذهان عمومی و مظلوم‌نمایی، راه به جایی نبرد و بلکه بالعکس همه آزادگان جهان را در یک موضع واحد برای دفاع از ملت فلسطین قرار داد.