کد مطلب: 107553 تعداد بازدید: ۱۵۰

معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی از اردبیل:

تناقص رفتاری سردمداران غرب در بحث مشارکت در انتخابات واضح است

شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶:۳۶
معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی با اشاره به اینکه مقامات غربی مردم کشورشان را به حضور در انتخابات‌ تشویق می‌کنند اما رسانه‌های معاند آنها عدم مشارکت در انتخابات را به ملت ایران القا می‌کنند، گفت: تناقص رفتاری سردمداران غرب در بحث مشارکت در انتخابات واضح است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سمیه یوسفی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، اظهار داشت: دشمن با تلاش خود در جهت کاهش حضور مردم در انتخابات، به‌دنبال افرادی بدون عِرق ملی، مذهبی و بی‌تفاوت نسبت به سرنوشت خود و کشورشان است چراکه با‌چنین افرادی، راحت‌تر به اهداف سیاسی و اقتصادی شوم خودشان می‌رسند.
وی با بیان اینکه سایر کشورها و دشمنان نیز حضور مردم ایران در پای صندوق‌های رای را تجزیه و تحلیل می‌کنند، گفت: حضور گسترده مردم در این حماسه ملی بسیاری از تهدیدها و تطمیع‌های دشمنان اسلام را خنثی می‌کند. به‌همین دلیل در صدد کمرنگ‌کردن مشارکت مردم در انتخابات با استفاده از شیوه‌ها و روش‌های گوناگون هستند.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) گرمی ادامه داد: انتخابات، تنها بهانه‌ دشمنان برای عدم حضور مردم در حماسه‌های ملی نیست بلکه درپی کاهش هبستگی مردم در راهپیمایی‌های مختلف و مراسم‌های ملی و مذهبی دیگر هستند.
یوسفی بیان داشت: عدم مشارکت در انتخابات، به‌طور‌قطع، ترمیم ‌وضعیت کشور را سبب نخواهد شد بلکه برای داشتن کشوری آباد باید در انتخابات مشارکت داشته و به فرد اصلح رای بدهیم.
مبلّغ مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) با اشاره به اینکه سردمداران کشورهای غربی مردم خود را تشویق به شرکت در انتخابات کشورشان می‌کنند اما برنامه‌های مختلفی به‌منظور ایجاد تفرقه در بین مردم ایران و در نهایت عدم مشارکت را ترویج می‌کنند، گفت: این حرکت کشورهای غربی نوعی تناقض رفتاری محسوب می‌شود.
وی انتخابات را حق هر ایرانی دانست و افزود: مردم با مشارکت در انتخابات و رای‌دادن به فرد اصلح می‌توانند زمینه‌ساز تغییر مسیر کشور و وضع موجود باشند. چراکه انتخابات بر تمام شئون زندگی مردم اثرگذار است.
مدرّس حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: اگر می‌خواهیم ایران در عرصه جهانی قوی و مقتدر باشد بایستی پشتیبان نظام سیاسی کشور باشیم که انتخابات یکی از زمینه‌‌های نوسازی کشور است. حضور گسترده مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، در حوزه مسایل خارجی اقتدار ملی برای کشور ایجاد خواهد کرد.