کد مطلب: 107336 تعداد بازدید: ۱۷۲

مدرس حوزه‌ و دانشگاه:

سوم خردادهای دیگری در راه است

سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۸:۵۹
استاد حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌‌های شهرستان اردبیل گفت: سوم خرداد‌های دیگری در راه است که فتح آن در بصیرت و ایمان راستین و عزمی راسخ نهفته است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود رجب‌نژاد در آیین گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس مکتبی برای انسان‌سازی است که مصداق این مکتب، شهدا و جانبازان هستند و روایت این مکتب سنت حسنه‌ای است که سیره تربیتی شهیدان را بیان می‌کند.
وی افزود: سوم خردادهای دیگری در راه است که فتحش در بصیرت و ایمان راستین و عزمی راسخ نهفته است. جنگ تحمیلی نبردی نظامی بود اما جنگ امروز، جنگ تهاجم فرهنگی است که به‌مراتب قوی‌تر از جدال نظامی و مقابله با آن مستلزم ایمان توام با بصیرت است.
مدرّس حوزه‌های علمیه ادامه داد: شهدا سربازان و مدافعان هشت‌سال دفاع از خاک میهن عزیزمان هستند و دفاع در پاسداری از خون شهیدان و ارزش‌های اسلامی با توجه به تهاجم فرهنگی موجود، بصیرت و دانش زیادی را می‌طلبد.
رجب‌نژاد فتح خرمشهر را معجزه بزرگ الهی دانست و تصریح کرد: ایمان راستین رزمندگان اسلام موجب شکل‌گیری حماسه فتح خرمشهر بود. سوم خرداد نقطه اوج نیروی ایمان در هشت سال دفاع مقدس است که فتح خرمشهر ثمره ایمان رزمندگان است.
مدرس حوزه و دانشگاه بیان داشت: دشمن در جنگ نظامی در مقابل با مردم ایران عاجز ماند از‌این‌رو ناچار به پایه‌ریزی جنگ فرهنگی کرد که این جنگ خطرناک‌تر از نبرد تن‌به‌تن است و تبعات آن در نیروی کارآمد جوان جامعه دیده می‌شود.
وی زنده نگه‌داشتن سالروز سوم خرداد و حماسه‌های مشابه را ضربه‌ای محکم بر قلب دشمنان دانست و افزود: روایت ماندگار مکتب هشت سال دفاع مقدس روایت صیانت و فتح است که حماسه‌های بعدی را مدیریت می‌کند‌.