کد مطلب: 107223 تعداد بازدید: ۸۸

مدرس و پژوهشگر حوزه علمیه قم:

ترویج سبک زندگی اسلامی تنها راه برون‌رفت از معضل کاهش جمعیت است

یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷:۳۸
پژوهشگر و مدرس حوزه علمیه قم بالا‌رفتن سن ازدواج، کمرنگ‌شدن جایگاه مادری و رواج سبک زندگی غربی را از عوامل کاهش رشد جمعیت عنوان کرد و گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی راه برون‌رفت از معضل کاهش جمعیت است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین علی عزیزی در نشست علمی که با موضوع "راهبردهای جلوگیری از کاهش جمعیت" در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل برگزار شد، گفت: دشمنان برای از بین‌بردن نسل مسلمانان به‌ویژه شیعیان برنامه‌ریزی کرده‌اند و بدون ‌شک نفوذ دشمنان و تهاجم فرهنگی در ایران یکی از اصلی‌ترین عوامل کاهش جمعیت در جامعه اسلامی است.  
 وی با ابراز نگرانی از تبلیغات شوم غرب و گسترش دیدگاه فمینیسم در بین بانوان، اظهار داشت: دشمن با تبلیغات منفی علیه اسلام به زنان مسلمان القا می‌کند که اسلام در حق آنان ظلم کرده و موجودی ضعیف‌تر از مردان می‌داند و در زنان نیز این تصور را ایجاد می‌کند که با شباهت‌دادن خودشان به مردان موفق‌تر و خوشبخت‌تر خواهند بود.
مدرس حوزه‌های علمیه در این راستا افزود: هجمه‌های تبلیغاتی دشمنان باعث شده تا زنان انگیزه‌ای برای ازدواج و بچه‌دار‌شدن نداشته باشند.
عزیزی به طرح‌های فرهنگی دشمنان برای کاهش جمعیت در کشورهای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: دشمن در ابعاد مختلف فرهنگی زمینه را برای کاهش جمعیت ایجاد کرده که نتیجه آن عدم ازدواج، ازدواج دیرهنگام، طلاق و جدایی عاطفی است که در بین خانواده‌های ایرانی رواج پیدا کرده است.
پژوهشگر حوزه جمعیت، راه ‌حل برون‌رفت از همه این مشکلات را در ترویج سبک زندگی اسلامی، آگاهی‌‌رسانی به مردم و افراد جامعه به‌ویژه بانوان دانست و تصریح کرد: لازمه خروج از شرایط کنونی و گسترش نسل مسلمان به‌ویژه شیعیان، افزایش سطح آگاهی مردم است و بایستی فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در جهت افزایش نسل در ایران به وسیله دولت‌مردان و مردم اجرا شود.