کد مطلب: 107119 تعداد بازدید: ۲۰۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

دایره مصداقی امر به معروف و نهی از منکر بخشی‌نگری و محصور شده است

چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸:۲۷
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند آسیب‌شناسی دانست و گفت: دایره مصداقی این فریضه الهی بخشی‌نگری و محصور شده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدی قربانی در نشست با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل، بخشی‌نگری را مهم‌ترین آسیب امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: دایره مصداقی این فریضه الهی بسیار گسترده است و نباید آن را فقط به چند حکم خاص محدود کنیم، بلکه این فریضه در همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی، کاربرد دارد.
وی ادامه داد: در تفکر اسلامی اصلی‌ترین دلیل امام(ره) برای اثبات جواز انقلاب بحث امر به معروف و نهی از منکر بود اما با ‌این‌ حال متأسفانه عده‌ای مشتاق هستند این بحث محدود و محصور شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به ضرورت تقویت بیش‌از‌پیش مسئله امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: این فریضه الهی به‌ نحوی باید در ذهن مردم جا‌افتاده و گنجانده شود که مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر را محل رجوع حل مشکلات اجتماعی‌شان بدانند.
قربانی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اذعان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌بایست در عرصه منکرات و معروفات انتخاباتی ورود کرده و همچنین در حیطه اقتصادی و تولید، کار حضوری پررنگ داشته باشد.
در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم میر‌عباس‌زاده دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، تلاش برای ایجاد کارگروه جهادی را از برنامه‌های این ستاد بیان کرد و اظهار داشت: کارگروه متشکل از طلاب خواهر با هدف ورود تخصصی به بحث امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی بسیار کارساز خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد: حوزه‌های علمیه خواهران در معرفی اساتید حوزوی به‌عنوان اساتید رسانه‌ای عنایت ویژه داشته باشند تا بتوانیم در زمینه تولید محتوا در فضای مجازی و معرفی مصادیق منکرات و معروفات پیشگام باشیم.