کد مطلب: 107113 تعداد بازدید: ۱۶۲

امام جمعه شهرستان نمین از اردبیل:

خواهران طلبه عهده‌دار سیر تربیتی جامعه در همه جهات هستند

چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۲:۲۱
امام جمعه شهرستان نمین کلام ائمه معصومین(علیهم‌السلام) را دستورالعملی برای نظم‌بخشیدن به زندگی مردم دانست و گفت: خواهران طلبه عهده‌دار سیر تربیتی جامعه در همه جهات و ابعاد هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفر یوسف‌زاده در نشست هم‌اندیشی با فرماندهان و مربیان حلقه‌های صالحین درخصوص پذیرش حوزه علمیه خواهران گفت: حجت خداوند در وجود انسان، عقل است و به‌‌تبع‌آن ملاک مدرک انسانیت نیز رشد عقل می‌باشد. برهمین‌اساس حوزه‌های علمیه خواهران محل مناسبی برای پرورش و رشد عقلی است که چراغ هدایت عقلی انسان‌ها را فروزان می‌سازد.
وی افزود: کلام و گفتار ائمه معصومین(علیهم‌السلام) معیار سنجش حق و باطل و دستورالعملی برای نظم‌بخشیدن به زندگانی انسان‌هاست. اکنون به فضل الهی حوزه‌های علمیه خواهران مکتب درس کلام و منش اهل بیت(علیهم‌السلام) است که طلاب خواهر علوم دینی عهده‌دار سیر تربیتی جامعه در همه ابعاد هستند.
امام جمعه شهرستان نمین رسالت فرماندهان و مربیان حلقه‌های صالحین را جذب و شناسایی نیروی فعال و انقلابی برای سربازی مکتب امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) دانست و اظهار داشت: ثمره تربیتی حلقه‌های صالحین پیوند با شجره طیبه است که این امر در وادی طلبگی و حوزه‌های علمیه محقق می‌شود.
یوسف‌زاده جایگاه تربیتی حوزه علمیه خواهران را مکتب پرورش و تربیت انسان‌های وارسته بیان کرد و گفت: این نهاد مقدس سنگر پرورش شجره طیبه است و بسیج دروازه‌ای مقدس برای ورود به این مکتب فاطمی می‌باشد.
مدرّس حوزه‌های علمیه تصریح کرد: طلبگی هدیه مادرانه حضرت صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) برای بانوان است و خواهران بسیجی سردمداران تربیت افکار نیروی بسیجی برای حراست و پاسداری از مکتب امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) می‌باشند.
وی ادامه داد: خواهران طلبه سفیران هدایتی هستند که با درایت و تدبیر، نبض تربیتی جامعه را به دست می‌گیرند و همچنین خواهران فعال بسیجی قلب تپنده امور تربیتی می‌باشند که با روانه‌کردن نیروهای مستعد انقلابی به حوزه‌های علمیه به رشد و پرورش و تربیت جامعه اسلامی یاری می‌رسانند.