کد مطلب: 106870 تعداد بازدید: ۱۳۱

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

خدمت به مردم و برآوردن نیازشان فلسفه وجوب زکات فطره است

چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱:۰۲
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر به بارزترین جنبه اجتماعی عبادت اشاره کرد و گفت: خدمت به مردم و برآوردن نیازهای آنها فلسفه وجوب زکات فطره است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران خانم فاطمه نعمتی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، به تشریح فضایل و برکات عید سعید فطر پرداخت و گفت: عید فطر جشن توفیق عبودیت الهی، قبولی در آزمون اخلاص، تقوا و تقرب به خداست.
وی افزود: یکی از اهداف استراتژیک و حیاتی نظام اسلامی تعظیم شعائر الهی است و عید سعید فطر از مهمترین شعائر  می‌باشد که معرفی مکتب، اعلان توحید،  تهدید و ارعاب دشمن را در پی دارد.
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با اشاره به تکبیرها، تهلیل‌ها و تحمیدهایی که در این روز وارد شده است، تصریح کرد: این دستورالعمل و اذکار به این عید جلوه خاصی بخشیده تا ندای حیات بخش توحید را به گوش جهانیان برساند.
نعمتی بیان داشت: مضامین بلند دعای قنوت نماز عید فطر اصول دین را بیان می‌کند و با اشاره به توفیق پیروی و الگوگیری از عبد صالح که در قرآن کریم به "أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ" که بقیه‌الله‌الأعظم(ارواحنا له الفداء) می‌باشد درخواست‌ها را به مقصود می‌رساند.
مدرس حوزه علمیه خواهران به والاترین مظاهر و بارزترین جنبه اجتماعی عبادت اشاره کرد و اظهار داشت: خدمت به مردم و برآوردن نیازهای آنان فلسفه وجوب زکات فطره و شرط قبولی روزه‌ ماه مبارک رمضان است. چراکه زندگی ایده‌آل در گرو کمک به نیازمندان است.