کد مطلب: 10674 تعداد بازدید: ۳۸۴

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در حوزه علمیه الزهرا «سلام الله علیها» اردبیل

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در حوزه علمیه الزهرا «سلام الله علیها» اردبیل

شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۴:۱۴
برگزاری کرسی آزاد اندیشی در حوزه علمیه الزهرا «سلام الله علیها» اردبیل
این برنامه به مناسبت هفته پژوهش و با موضوع مدیران موفق در مورخه 2/9/92 در مکان سالن اجتماعات حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) اردبیل برگزار شد.
در این برنامه بعد از قرائت قرآن، پیام مدیریت محترم مرکز حوزه های علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای جمشیدی (زیدعزه) به مناسبت گرامی­داشت هفته پژوهش 1392 توسط یکی از طلاب خانم اعتماد به عنوان استاد صاحب نظر تعریفی از مدیر و مدیریت ارائه دادند و مدیریت را یکی از ارکان زندگی اجتماعی دانسته و آن را از شاخصه­های عقلی مطرح نمودند و فرمودند: در صورت نبود مدیریت، استبداد و ظلم جایگزین می شود.
ایشان هدف مدیریت را تعالی انسانی به عنوان خلیفه الهی دانستند. و از جمله معیارهای مدیر موفق را علم و دانش و توانایی، تجربه و سابقه کاری، قدرت ساماندهی، حُسْن تدبیر، واقع بینی، دورنگری و بردباری و... بیان کردند.
و ایشان در ادامه به سوالات تعدادی از طلاب در زمینه مدیران پاسخ گفتند از جمله سوالات:
 1- وجود مدیر در جامعه چه اهمیت و ضرورتی دارد؟
2- چه آفاتی ممکن است دامن گیر مدیران شود؟
3- ائمه از چه شاخسه های مدیریتی استفاده کردند که مدیران موفقی بودند؟
4- آیا مدیریت در کشور اسلامی ویژگی های خاصی دارد که در مدیریت اسلامی وجود ندارد؟ و...
در ادامه این برنامه سرکار خانم شهربانو ستوده به عنوان استاد منتقد، با اشاره به نمونه هایی از انتقاداتی که علماء و بزرگان از شاگردانشان و بالعکس داشته اند، انتقاد بجا را عامل رشد در زمینه­های علمی و اعتقادی و... دانستند.
ایشان در رابطه با سخنان و پاسخ های خانم صادقه اعتماد انتقاداتی وارد کردند و حجه الاسلام والمسلمین آقای کاظمی به عنوان استاد داور نکاتی را یاد آور شدند.
از جمله اینکه:
 1- ضرورت برگزاری کرسی آزاد اندیشی در رابطه با این موضوع را نیامند بودن  به مدیریت در همه عرصه های فردی و اجتماعی دانستند و فرمودند: اگر کسی بتواند از همان ابتدای تحصیل مدیریت تحصیلی داشته باشد بسیار موفق خواهد شد.
2- ایشان معتقد بودند باید به سوالاتی از جمله اینکه ویژگی مدیریت اسلامی با مدیریت غیر اسلامی چیست؟ پاسخ داده شود.