کد مطلب: 106584 تعداد بازدید: ۲۰۹

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

ایجاد ناامیدی در جامعه از برنامه‌های دشمن در آستانه انتخابات است

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۶:۱۰
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل ایجاد ناامیدی در جامعه را از برنامه‌های دشمن در آستانه انتخابات عنوان کرد و گفت: دشمن با هدف کمرنگ‌کردن حضور مردم در انتخابات سعی در ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم دارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین مهدی قربانی در نشست هم‌اندیشی با مبلغان برتر در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، بر ضرورت توجه به مسائل سیاسی در حوزه‌های علمیه تاکید کرد و گفت: در مجموعه حوزه علمیه خواهران طرح " پنجره‌ای رو به سیاست" با حضور کارشناسان مسائل سیاسی برنامه‌ریزی شده و در آن مسائل داخلی و خارجی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که در حوزه علمیه برادران نیز باید این طرح اجرا شود تا طلاب در کنار فراگیری علوم دینی، با مسائل سیاسی روز دنیا نیز آشنا شوند.
وی روحانیون را مرجع فرهنگ دینی در جامعه دانست و افزود: گره‌های ذهنی مردم باید به دست روحانیون بصیر و آگاه باز و ایمان و امیدواری در بدنه جامعه تزریق شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل تلاش دشمن برای ایجاد ناامیدی گسترده در جامعه را از برنامه‌های آستانه انتخابات بیان کرد و اظهار داشت: دشمن با هدف کمرنگ‌کردن حضور مردم در انتخابات، در صدد ایجاد ناامیدی و یاس درر مردم بوده و به دنبال القای این باور است که حضور در انتخابات تأثیری در سرنوشت آنان ندارد اما در این میان باید بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، همگان در امید‌بخشی به مردم نسبت به آینده انقلاب، تلاش کنیم.
کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: گفتمان انقلاب اسلامی عنصر جریان‌ساز در منطقه و جهان است. ایران تأثیر بالایی در منطقه در تمامی حوزه‌ها دارد و اگر دو گفتمان جریان‌ساز در دنیا وجود داشته باشد به‌طور‌قطع یکی از آن دو گفتمان انقلاب اسلامی بوده و باید در ترویج این گفتمان تلاش کنیم.