کد مطلب: 10658 تعداد بازدید: ۵۰۸

برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در حوزه علمیه الزهرا«سلام الله » اردبیل

برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در حوزه علمیه الزهرا«سلام الله » اردبیل

چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۳:۳۳
برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در حوزه علمیه الزهرا«سلام الله » اردبیل
این همایش به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه محقق در مورخه 92/9/92  در مکان سالن اجتماعات حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) اردبیل برگزار شد.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه محقق حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای علی نسب، در این مراسم، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید مفتح، فرمودند: حوزه علمیه و دانشگاه باید در جهت ایجاد انگیزه­های صحیح و اهداف متعالی حرکت نمایند.
ایشان با اشاره به جمله ای از امام خمینی (ره) که کار برای خدا دلسردی ندارد فرمودند: این جمله دو جنبه دارد یک جنبه انشایی به اینکه اگر برای خدا کار می کنیم پس دلسرد نشویم و جنبه دیگر آن این است که روحیه  معنویت را حوزه باید در خود تقویت کند و به دیگران ارائه دهد. تا همه بدانند آن کس که برای خدا کار می کند و تقوا دارد دلسرد نمی شود  برای او بن بستی نیست. اگر این روحیه کار برای خدا در حوزه و دانشگاه باشد و اختلافی نباشد بسیار موفقیت زا خواهد بود.
ایشان در ادامه افزودند: وقتی که وحدت می تواند انسان را یک پارچه شور و احساس و حرکت کند و توانایی در انسان ایجاد نماید، برای مملکت بسیار مفید است و راه های نفوذ دشمن را می گیرد.
 در حاشیه این همایش 2 نفر از طلاب و 2 نفر از دانشجویان در رابطه با راههای تقریب وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخن پرداختند و هر کدام پیشنهاداتی در رابطه با تقرب حوزه و دانشگاه بیان کردند از جمله:
  • هوشیاری در مقابل تفرقه اندازی دشمنان
  • تبیین منابع دینی مورد نیاز دانشگاهی از سوی حوزه های علمیه
  • برگزاری کرسی های آزاد اندیشی
  • حوزه و دانشگاه با هم پژوهشهای کاربردی انجام دهند.
  • در کنار هم علوم انسانی را به علوم اسلامی تبدیل نمایند.