کد مطلب: 106525 تعداد بازدید: ۱۴۴

مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

تقارن لیالی قدر با شهادت امام علی(ع) به معنای بیداری از خواب غفلت است

سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷:۳۵
مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد تقارن لیالی قدر با شهادت امام علی(ع) را به معنای بیداری از خواب غفلت قلمداد کرد و گفت: غفلت، انسان را به‌‌جایی رساند که حجت خدا را به اسم خدا و در مسجد به شهادت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم زینب دیندار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امام علی(علیه‌السلام) پس از پیامبر مصداق کامل حسنه و موجب هدایت و کمال امت اسلامی است و شیوه و روش آن بنده راستین حق سبب ترقی، رشد و تکامل بشر خواهد بود و به همان نسبت سرپیچی از روش و منش او، گمراهی و نابودی همیشگی انسان را در پی خواهد داشت.

وی بیان داشت: سخن گفتن از سیره عبادی امام علی(علیه‌السلام) بدون آگاهی از رابطه آن حضرت با معبود و معنا و مفهوم عبادت، کاری بیهوده است زیرا آن امام همام یگانه‌خداشناسی است که هیچ‌گاه خدا را برای حرص‌و‌طمع و پاداش پرستش نکرد و بلکه پروردگار متعال را شایسته پرستش دانسته و عبادت کرده است.

مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد افزود: امیر‌المومنین علی(علیه‌السلام) در بحرانی‌ترین زمان‌ها و مکان‌ها همواره به یاد خداوند بوده است که این، نشان از اوج خدا‌شناسی، معرفت و کمال یقین نسبت به ذات حق است.

دیندار به نقل از متفکران برجسته جهان اسلام گفت: امتیازات امام علی(علیه‌السلام) از لحاظ عظمت و جلال و شهرت در حد اعلا است که شرح و بحث و تفصیل‌دادن آنها بیهوده به‌نظر می‌رسد. در واقع تجمع صفات خوب در حضرت، دلیل بی‌نظیر‌بودن آن بزرگوار است و گویا خداوند او را برای واسطه‌گری بهترین لحظه‌های عبادت یعنی شب قدر تربیت کرده بود.

مدرّس حوزه علمیه خواهران تقارن لیالی قدر با نام علی(علیه‌السلام) را  بیداری انسان از خواب غفلت دانست و گفت: غفلت به عنوان اخلاق رذیله، انسان را به جایی رساند که ولی خدا را به اسم خدا و در مسجد به شهادت رساندند. با این اوصاف غفلت بدترین دشمن انسان است.

استاد اخلاق حوزه علمیه خواهران ادامه داد: شهادت، اجر و پاداش و اجابت مناجات‌ها و دعاهای امیر المومنین(علیه‌السلام) بود. ایشان در تمام جهادهای خود همواره مشتاق شهادت بود و دیگران را هم به تحصیل شوق شهادت دعوت می‌کرد.