کد مطلب: 106518 تعداد بازدید: ۲۰۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

پروژه نفوذ به دنبال شکل‌دهی محاسبات ذهنی مسئولان است

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱:۰۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل بی‌تدبیری اخیر مسئولان سیاسی کشور را ناشی از تغییر محاسبات ذهنی آنها توسط پروژه نفوذ دانست زیرا این پروژه به دنبال شکل‌دهی محاسبات ذهنی مسئولان است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی قربانی در نخستین نشست از سلسله نشست‌های سیاسی "پنجره‌ای رو به سیاست" که با موضوع "بررسی پدیده نفوذ در دولت یازدهم و دوازدهم با تاکید بر رسانه‌ای‌شدن مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه" به‌صورت برخط(آنلاین) با طلاب مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، به تبیین ابعاد نفوذ دشمن و مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه پرداخت و اظهار داشت:
در سال‌های اخیر پروژه نفوذ مهم‌ترین ابزار دشمن برای پیشبرد اهدافشان بود و دشمن به خوبی می‌داند که دستکاری ذهنیت یک جریان نفوذی داخلی موثرترین سلاح برای ضریه‌زدن به نظام اسلامی است.
وی افزود: در دوره جدید، پروژه نفوذ نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است و مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه کشور این ادعا را به صراحت ثابت می‌کند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل بیان داشت: امروز در پی پروژه‌های نفوذ، ذهنیت برخی از مسئولین کشور به‌گونه‌ای شکل‌دهی شده است که ادعا می‌کنند جریان مقاومت و حافظان امنیت کشور، دیپلماسی را فدای میدان کرده‌اند و متاسفانه با این تلقی نادرست، به نقد جریان مقاومت می‌پردازند.
قربانی در این راستا ادامه داد: مردان سیاست و دیپلماسی باید بدانند به برکت مردان میدان چون سردار سلیمانی‌هاست که امروزه آمریکا علیرغم میل باطنی، به مذاکره با ایران تن داده است.
مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دیپلماسی در واقع ابزاری برای دستیابی به اهداف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی است و یکی از مهم‌ترین برگ‌های برنده مردان دیپلماسی در میز مذاکرات، دستاوردهای نظامی مردان میدان است.
وی عنوان کرد: با وجود خدمات و دستاوردهای غیر‌ قابل وصف مردان میدان، مطالبات جریانات نفوذ برای پشیبرد دیپلماسی ادعایی، چیزی جز دست‌کشیدن از آرمان‌های اسلام و انقلاب نیست که تنها ثمره آن ذلت و خواری خواهد بود.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه روابط بین‌الملل بر‌اساس دو نظریه واقع‌گرایی و یا آرمان‌گرایی شکل می‌گیرد، گفت: آن چیزی که در نظام بین‌المللی باعث صیانت یک کشور می‌شود حرکت بر اساس واقع‌گرایی و استفاده درست از ابزار قدرت است که متاسفانه امروزه مردان دیپلماسی با غلطیدن در دامن نظریه آرمان‌گرایی لیبرالیستی، چیزی جز سازش را در مناسبات بین‌المللی فهم نمی‌کنند.