کد مطلب: 106400 تعداد بازدید: ۱۴۶

بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی راهبردی اساسی در مقابله با توطئه‌های دشمنان

شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰:۵۸
استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال انتخاب اصلح را از وظایف ‌انسان بصیر در عرصه‌های انتخاباتی دانست و اظهار داشت: بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی همواره راهبردی اساسی در مقابله با توطئه‌های دشمنان است

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمد شیر‌علیپور در نشست پژوهشی برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال، به اهمیت حضور در انتخابات اشاره کرد و افزود: از عوامل مهم ایجاد یاس و ناامیدی در دشمن، حضور یکپارچه و مشارکت حداکثری مردم در عرصه‌های انتخاباتی است.
وی با بیان اینکه بصیرت‌دهی نقش مهمی در شناخت دشمن و برملا‌کردن توطئه‌های استکبار دارد، بیان داشت: با توجه به هجمه‌های دشمنان، امروز شناخت اهداف، شیوه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی دشمن جهت مقابله با توطئه‌ها و نفوذ مستکبران‌ ضروری به‌‌نظر می‌رسد.
استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: از منظر علما، دشمن به دو نوع درونی و بیرونی تقسیم می‌شود و تنبلی، ناامیدی و نداشتن نشاط از جلوه‌های دشمن درونی می‌باشد که این عوامل موجب نفوذ دشمن بیرونی همان نظام سلطه است.
شیر‌علیپور مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را تبدیل نظام طاغوت و سلطه‌گری استکبار به نظام‌ مردم‌سالاری تلقی کرد و افزود: حضور مردم در عرصه‌های مختلف جلوه‌ای از نظام مردم‌سالاری دینی می‌باشد که همواره مورد تاکید امامین انقلاب بوده و اصل مردم‌سالاری از اصول اساسی انقلاب اسلامی می‌باشد.  
مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: انتخاب اصلح، گام‌دوم و مهمی هست که از وظایف یک ‌انسان بصیر در عرصه‌های انتخاباتی می‌باشد و بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی همواره راهبردی اساسی در مقابل با جنگ نرم و توطئه‌های دشمنان مستکبر است.
وی به نقش مبلغان در بصیرت‌دهی اشاره کرد و گفت: مبلغان نقش مهمی در بصیرت‌دهی دارند و بصیرت‌افزایی و روشنگری در عرصه‌های مختلف از رسالت اصلی طلاب و روحانیون  می‌باشد.