کد مطلب: 105893 تعداد بازدید: ۱۹۰

امسال ۲۰۰ بانوی طلبه به جمع حوزویان خواهر اردبیلی افزوده می‌شود

پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴:۱۲
معاون آموزش حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل خبر داد: امسال ۲۰۰ بانوی طلبه به جمع حوزویان خواهر اردبیلی افزوده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم زهرا بصیری در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح فرایند پذیرش سالتصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پرداخت و بیان داشت: آزمون ورودی در سال جدید برای مقطع سطح دو(کارشناسی) به صورت آنلاین در ۲۵ تیرماه و برای مقطع سطح سه(کارشناسی ارشد) در چهارم تیرماه به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.
وی افزود: در سال جدید حدود ۲۰۰ نفر از خواهران متدین استان پس از گذراندن فرایند آزمون عمومی و مصاحبه به فراگیری علوم دینی خواهند پرداخت و به‌طورقطع به‌گزینی ملاک عمل تیم مصاحبه‌گر ما خواهد بود.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر در استان اردبیل شش واحد آموزشی سطح دو(کارشناسی) در شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، گرمی، مشگین‌شهر، خلخال و نمین و دو واحد آموزشی سطح سه(کارشناسی ارشد) در رشته‌های فقه و اصول و تفسیر و علوم قرآن در شهر‌های اردبیل و گرمی مشغول به فعالیت هستند که به حول و قوه الهی در آینده‌ای نزدیک در رشته مشاوره با رویکرد اسلامی نیز پذیرش خواهیم داشت.
بصیری با بیان اینکه گروه‌های مختلف تبلیغی با مشارکت معاونت فرهنگی استان و مدارس راه‌اندازی کرده‌ایم، اظهار داشت: بیش از ۱۰ گروه تبلیغی به صورت حضوری(چهره‌به‌چهره) و مجازی(تشکیل گروه و کانال‌ در پیام‌رسان‌های مختلف) مشغول به تبلیغ بحث پذیرش هستند.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اردبیل ادامه داد: الحمدلله با درایت مدیر محترم استان زیرساخت‌های حوزه خواهران بیش‌از‌پیش تقویت شده و بستر مناسبی جهت تحصیل علوم دینی برای بانوان علاقمند فراهم شده است که انتظار می‌رود با همت مضاعف عزیزان زحمت‌کش در بحث تبلیغ پذیرش، همانند سال قبل شاهد جذب حداکثری با کیفیت خوب باشیم.
مدرس حوزه علمیه خواهران با ابراز خرسندی از اینکه در مراحل پایانی اخذ مجوز پذیرش در رشته مشاوره با رویکرد اسلامی هستیم، گفت: امروزه جامعه اسلامی بیش‌از‌پیش نیازمند بهره‌مندی از وجود مشاورین مذهبی خواهر در بحث خانواده است بنابراین انتظار داریم مجموعه معاونت آموزش مرکز نهایت همکاری را در رفع موانع اجرای این رشته داشته باشند.