کد مطلب: 103517 تعداد بازدید: ۲۳۱

استاد مدرسه علمیه ولی عصر"عج" شهرستان گرمی از اردبیل:

فعالیت جهادی بانوان طلبه امتداد فداکاری‌‌های زنان دوران دفاع مقدس است

چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۲:۳۹
استاد مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی به نقش موثر زنان در تداوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت جهادی بانوان طلبه امتداد فداکاری‌‌های زنان دوران دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پیری در آیین سالگرد چهل‌و‌دومین پیروزی انقلاب اسلامی در مدرسه علمیه خواهران ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی، به تشریح ولایت‌مداری پرداخت و گفت: ولایت‌مداری یعنی اینکه از ولایت و اهل بیت‌(علیهم‌السلام) نه پیشی گرفته و نه عقب بمانیم، چراکه هر کسی در طول تاریخ بشریت این مسیر را ادامه داده موفق بوده و هر جا کوچک‌ترین لغزشی داشته سقوط کرده است.

وی با بیان اینکه جامعه زنان در پشتیبانی از انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تاکنون نقش بسیار اساسی داشته‌اند، تاکید کرد: اگر حضور زنان در پشتیبانی از دوران جنگ وجود نداشت به‌طور‌حتم فتوحات دوران دفاع مقدس به این شکل صورت نمی‌گرفت بنابراین در دوران انقلاب، دفاع مقدس و پیشرفت‌هایی که دشمنان هم به آن معترف هستند، زنان نقش مهمی داشتند.

مدرس حوزه‌ علمیه افزود: با شعله‌ورشدن آتش انقلاب، زن مسلمان نیز که تا پیش از این با فعالیت‏‌های مخفی و به عنوان مادر شهید و یا همسر مبارزین در بند، با رژیم شاه مبارزه می‏‌کرد، به خیابان‏ها آمدند و با چادر مشکی شعار مرگ بر شاه را فریاد می زدند.

پیری با اشاره به نقش موثر زنان در تداوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: زنان متدین امروزی همچون بانوان زمان انقلاب، با فعالیت‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی خود در تثبیت و حفظ این انقلاب که ثمره خون شهیدان است سهیم هستند و با فعالیت‌های جهادی در عرصه‌های مختلف امتدادگر فداکاری‌‌های زنان دوران دفاع مقدس می‌باشند.