کد مطلب: 103029 تعداد بازدید: ۱۶۴

استاد مدرسه علمیه الزهراء"س" شهرستان خلخال از اردبیل:

بانوان طلبه در هویت‌بخشی دینی به جامعه نقش تاثیرگذاری داشته‌اند

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵:۵۷
استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها ) شهرستان خلخال با اشاره به نقش زنان و مادران در تربیت دینی نسل حاضر اظهار داشت: بانوان طلبه در هویت‌بخشی دینی به جامعه نقش تاثیرگذاری داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران از اردبیل، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد شیر‌علیپور در آیین گرامیداشت هفته زن در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال، به نقش تربیتی زنان به عنوان مهم‌ترین عنصر تربیتی در خانواده و جامعه اشاره کرد و افزود: زنان و مادران به عنوان اولین و مهم‌ترین شخصیت تاثیرگذار تربیتی و سرنوشت‌ساز خانواده در طول تاریخ بوده و بانوان اسلامی باید با تاسی از شیوه تربیتی اهل بیت(علیهم‌السلام) با تربیت فرزندان موثر، جامعه معنوی و الهی بسازند.

شیرعلیپور با بیان اینکه حضرت زهرای مرضیه(سلام‌الله‌علیها) قبل از ورود به عالم خلقت مورد امتحان الهی قرار گرفت، بیان داشت: امتحان وجود مقدس حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) نشان‌دهنده عظمت درک و معرفت به مقام شخصیتی این بانوی بزرگوار می‌باشد که بشر تا به امروز از شناخت مقام و منزلت ایشان عاجز مانده است.

استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: متاسفانه امروزه آرامش در زندگی مردم به‌دلیل تحت تاثیر قرارگرفتن از تبلیغات مسموم رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی که یک خطای تربیتی می‌باشد، بسیار کم‌رنگ شده و در این راستا ارائه یک سبک زندگی تحت تعالیم اسلامی از وظایف اصلی بانوان طلبه می‌باشد.

شیرعلیپور تصریح کرد: در شیوه سبک زندگی غربی نقش آسایش و امکانات زندگی بسیار پررنگ می‌باشد، در صورتی که طبق تعالیم و ارزش‌های اسلامی آرامش در زندگی بشری هدیه الهی است که بانوان نباید از تاثیرات آن در زندگی غافل شوند.