کد مطلب: 103027 تعداد بازدید: ۱۷

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اردبیل:

تأسی از مکتب فاطمی اساس دستیابی به افق‌های توسعه بشری است

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵:۴۷
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اردبیل به تبیین زوایای تربیتی سیره حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) پرداخت و گفت: تاسی از مکتب فاطمی، اساس دستیابی به افق‌های توسعه بشری است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم فیاضی در همایش مادران فاطمی که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، با تبیین شخصیّت ملکوتی و ابعاد معنوی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: تمام ابعادی که برای زن و انسان متصوّر است در صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) به تعالی و عروج رسیده است و از همین‌رو اساس دستیابی به افق‌های توسعه بشری تاسی از سیره و مکتب زهرا مرضیه(سلام‌الله‌علیها) می‌باشد. 

وی افزود: همسرداری شایسته و تکریم خانواده، تربیت صحیح فرزندان، ولایت‌مداری و حمایت از ولایت و همچنین احادیث و کلمات قصار حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) نشان از شکوفایی و بالندگی روحی ایشان دارد.

این مقام مسئول سیره تربیتی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را مبتنی بر احکام مترقی اسلام بیان کرد و گفت: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) با الهام‌گرفتن از تعالیم اسلام سنگر ایمان و معنویت را در خانواده بنا کرد و عظمت وجودی ائمه اطهار(علیهم‌السلام) در سایه همین تربیت منحصر‌به‌فرد بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اردبیل بر تأسی از تربیت فاطمی تاکید کرد و گفت: مادران به‌عنوان عنصر تربیتی نظام هستی و خانواده باید با الگوگیری از سیره درس آموز فاطمی در تربیت شایسته فرزندان خود بکوشند.

فیاضی در این رابطه افزود: یکی از جنبه‌های تربیتی مادر در خانواده، گسترانیدن روح معنویت و عبادت در فضای منزل هست تا شوق عبادت در وجود فرزندان ریشه یابد.

وی تصریح کرد: متاسفانه کمرنگ‌شدن آموزه‌های دینی در خانواده‌ها سبب افزایش بحران عاطفی، طلاق و در نتیجه پرورش فرزندان هنجارشکن در خانواده شده است.