کد مطلب: 103014 تعداد بازدید: ۳۶

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

هنرمندی زن مسلمان در تربیت نسل دینی و انقلابی است

جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹:۲۶
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مدافع و طرفدار حقوق زنان در ساحت‌های مختلف زندگی است، اظهنرمندی زن مسلمان در تربیت نسل دینی و انقلابی استهار داشت: افتخار و هنرمندی زن مسلمان در تربیت نسل دینی و انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران از اردبیل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی قربانی در برنامه بازدید از فعالیت تیمی طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل در مسجد حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) محله عباس‌آباد این شهرستان، به تبیین تفاوت نگرش دنیای غیردینی و دین اسلام در مورد زنان پرداخت و اظهار داشت: دین اسلام مخالف حضور زنان در فعالیت‌های اجتماعی نیست بلکه آن را تکلیف و رسالت یک زن مسلمان می‌داند.

وی افزود: در جوامع غربی و غیر‌دینی که خود را منادی حقوق زن می‌دانند در مقطعی از تاریخ، بانوان را حتی به عنوان شهروند قبول نکرده و از حداقل حقوق شهروندی برخوردار نبودند اکنون نیز با راه‌اندازی جریان افراطی فمنیستی به نام مدافعان حقوق زن، به دنبال برابری حقوق زن و مرد و بلکه سیطره زنان بر مردان هستند و این به دلیل ظلمی که در طول تاریخ در حق بانوان جوامع غربی اتفاق افتاده و این جریان‌ها نشانه ترکیدن بغض تاریخی زنان در جوامع غربی است.

مدیر حوزه علمیه خواهدان استان بیان داشت: نگرش دین اسلام متفاوت و متمایز از نگرش دنیای غیر دینی و غرب است. نگاه دنیای غرب به بانوان، ناقص، سطحی و گمراه‌کننده و کاملاً نگاه ابزاری برای رسیدن به اهداف مختلف از جمله توسعه اقتصادی و استفاده از نیروی کار ارزان می‌باشد.

قربانی در این راستا ادامه داد: فارغ از مرحله نگاه گمراه‌کننده غرب به زن، آنها خانم‌ها را به عنوان ابزار نوازش چشمان مردان هوسران قرار می‌دهند و برای تبلیغات مختلف اقتصادی از بانوان بزک‌کرده بهره می‌برند. امروزه غرب دچار لذت‌خواهی بی‌پایان شده و رگه‌هایی از این شرایط در جامعه قبل از انقلاب ایران نیز بود که لطافت زنانه بانوان را در خدمت اقتصاد نظام سرمایه‌داری قرار می‌دهند.

مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دین اسلام برعکس فرهنگ سکولار غرب، به زنان توصیه می‌کند که در مقابل نامحرمان با غرور و بدون خضوع در گفتار سخن بگویند. انقلاب اسلامی متاثر از فرهنگ اسلام و آموزه‌های دینی نه تنها مخالف حضور و فعالیت‌های اجتماعی بانوان نیست بلکه زنان مسلمان را با الگوگیری از سیره حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) که در جریان زندگی خود رهبری مقاومت اسلامی را به دست داشته است فعال در ساحت فعالیت‌های اجتماعی می‌داند.

وی عنوان کرد: از منظر اسلام، فعالیت‌های اجتماعی بانوان مسلمان در عرصه تعلیم و تربیت بسی مایه مباهات است. زن مسلمان متولی تربیت انسان بوده و انقلاب اسلامی مدافع و طرفدار حقوق آنها در ساحت‌های مختلف زندگی است. آنچه مایه افتخار زن مسلمان است هنرمندی او در تربیت نسل دینی و انقلابی است.

حجت‌الاسلام قربانی با بیان اینکه در مسائل مربوط به انسانیت میان زن و مرد تفاوتی نبوده و هر دو توانایی رسیدن به کمالات انسانی را دارند، گفت: غرب مدعی دفاع ازحقوق زنان، کشف حجاب را حقوق زن معرفی می‌کند در حالی‌که اسلام جایگاه ویژه‌ای به زن قائل بوده و محور هدایت‌بودن، زینت و سرور جامعه را از حقوق زن بیان می‌کند.