کد مطلب: 103008 تعداد بازدید: ۲۳۶

امام جمعه شهرستان نمین از اردبیل:

کمال انقلاب اسلامی در ولایت‌پذیری و بصیرت مردم نهفته است

جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۴:۵۳
امام جمعه شهرستان نمین به تداوم چهل‌ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: چهل سالگی نقطه اوج کمال است و کمال انقلاب اسلامی در ولایت پذیری و بصیرت مردم نهفته است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر یوسف‌زاده در آیین گرامیداشت دهه فجر در مدرسه علمیه فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، به تبیین قوه ادراک انسان و عمل مردم بصیر انقلابی پرداخت و اظهار داشت: بزرگی انسان به فکر و قلب اوست و رویت عظمت هر چیزی با چشم باطن امکان‌پذیر است که معرفت و بصیرت زیربنای آن است.

وی افزود: ۱۲ بهمن‌ماه یادآور ورود امام خمینی(ره) مؤسس انقلاب اسلامی و پایه‌گذار نظام توحیدی به ایران است. این بزرگ‌مرد تاریخ، منجی زمان ظهور انقلاب اسلامی است که با تأسی به نهضت حسینی انقلاب اسلامی را بنیان‌گذاری کرد. 

امام جمعه شهرستان نمین اظهار داشت: کمال انقلاب اسلامی در ولایت‌پذیری، بصیرت و بیداری مردم نهفته است که با خلق حماسه‌های اسلامی از جمله حماسه ۹دی به عظمت و ماندگاری انقلاب اسلامی رونق بخشیدند. آن چیزی که در این میان برای ملت شیعه روشن است جهانی‌شدن این انقلاب با ظهور منجی عالم بشریت می‌باشد.

یوسف‌زاده تصریح کرد: فکر بزرگ‌داشتن در مسیر عبودیت الهی، موجی بزرگ برای سرکوب رذایل نفسانی و سکویی برای قرار‌گرفتن در قله رفیع انسانیت است. انقلاب درونی و نفسانی، انقلاب بیرونی و جهانی می‌سازد که مسیر تقدیر کشوری را تغییر می‌دهد.