کد مطلب: 10265 تعداد بازدید: ۴۸۰

مراسم شب يازدهم ماه محرم الحرام

یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۳:۰۹
با همت معاونت فرهنگي حوزه ي علميه ي ثامن الحجج(عليه السلام) شهرستان پارس آباد مراسم شب يازدهم با حضور بيش از 150 نفر از خواهران علاقمند برگزار گرديد. در اين مراسم ابتدا با تلاوت چند آيه از كلام الله مجيد مراسم شروع شد و در ادامه سخنران برنامه خانم محمدي به تبيين مصائب و مشكلات حضرت زينب كبري(سلام الله عليها) اشاره كردند ايشان بخشي از سخنان حضرت زينب(سلام الله عليها) در روزهاي بعد از عاشورا را بيان كردند آن جا كه حضرت زينب(سلام الله عليها) فرمودند: رأيت إلا جميلا
خانم محمد در تبيين اين سخن بيان كردند:
زيبايي 4 نوع است:
1. زيبايي ظاهري: كه همان زيب حيات دنيا است
2. زيبايي آزمايش: آن جا كه خداوند مي فرمايد هر چه در زمين زيباست آن را براي انسان زينت قرار داديم تا از آن استفاده نمايد.
3. زيبايي كيفري: و آن اين كه بعضي از بندگان اعمال بد انجام مي دهند ولي در نظر خود آن را زيبا مي پندارند كه در جهان آخرت كيف ايمان خود را مي بينند.
4. زيبايي معنوي: پيامبر به حضرت علي(عليه السلام) مي فرمايد: كه خداوند به شما زيبايي فراوان داده است.
خانم محمدي بعد از بيان 4 قسم از زيبايي ها افزودند زيبايي كربلا هم در آن بود كه حضرت سيدالشهداء(عليه السلام) حضرت علي اصغر(عليه السلام) را در دست گرفتند و فرمودند خداوندا اين 6 ماهه را در راه دين اسلام فدا مي كنم خداوند اين مصيبت را بر من آسان كند آن مصيبتي كه شما شاهد و ناظر آن هستيد.
در ادامه ي برنامه مراسم مداحي و سينه زني برگزار شد.