کد مطلب: 102421 تعداد بازدید: ۲۴۸

مدیر مدرسه علمیه الزهراء"س" اردبیل:

امروزه پژوهش در سیره حضرت زهرا(س) به یک ضرورت تبدیل شده است

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲:۴۴
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل طلاب را به الگوپذیری از حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) توصیه کرد و اظهار داشت: ضرورت داشتن الگو در زندگی، پژوهش در سیره حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر اردبیل، خانم افسانه جهانی در نشست فاطمی در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل، خواهران طلبه را به الگوپذیری از صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) سفارش کرد و افزود: ضرورت داشتن الگو در زندگی، انسان را به پژوهش در سبک زندگی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) سوق می‌دهد و آنچه در این الگوپذیری و تاسی به اخلاق الهی کارساز است آشنایی با جزئیات صفات و رفتار آن بزرگوار است که در کتاب‌های حدیث و سیره، نمونه‌های رفتاری و عملی آن حضرت به‌صورت جزئی آمده است.

وی افزود: با بررسی سیره و منش زهرای اطهر(سلام‌الله‌علیها) در زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی و نگاهی اجمالی به دوران کوتاه زندگی با برکت آن حضرت، راهکارهای عینی را می‌توان مشاهده کرد که با بهره‌گیری از آنها در زندگی فردی و اجتماعی می‌توان سعادت واقعی را در زندگی دنیوی و اخروی به دست آورد.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل اظهار داشت: حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) در سبک زندگی خود با بهره‌مندی از آیات الهی، در حوزه‌های مختلف دنباله‌رو و مفسّر عملی آیات الهی بود و تمام اندیشه، گفتار و رفتارش در راستای آموزش قرآن و عمل به آموزه‌های آن بوده است.

 جهانی تصریح کرد: سبک زندگی قرآنی در زندگی فردی آن حضرت با رعایت همه‌جانبه وظایف فردی از جمله عبادت، عفاف، حجاب، ساده‌زیستی، زهد، قناعت، همسرداری، تربیت فرزند و.... متبلور بود.

مدرس حوزه علمیه خواهران ادامه داد: اطاعت‌پذیری از همسر، مراعات حال همسر و کمک به او در راه بندگی خدا از ویژگی‌های بارز صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) در امر همسرداری بود و آن بانوی بزرگوار با اطاعت از همسر در امور مربوط به خانه و خانواده  آیه " الرجال قوامون علی النساء" را به صورت علمی تفسیر نمود.