کد مطلب: 102342 تعداد بازدید: ۲۴۴

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع"شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

ولایت‌مداری عامل رهایی از انحرافات سیاسی است

سه شنبه ۳۰ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۰:۵۷
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد، بصیرت و دشمن‌شناسی صدیقه‌کبری(سلام‌اللّه‌علیها) را بی‌نظیر دانست و اظهار داشت: ولایت‌مداری عامل رهایی از انحرافات سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم اطلس وهاب‌زاده در نشست فاطمی در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج‌(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد، با اشاره به زندگی ولایی حضرت زهرا(سلام‌اللّه‌علیها) گفت: در اندیشه این بانوی عزیز توحید اصل اساسی زندگی است و این اندیشه سبب می‌شود که شخصیت فاخری همچون امیرالمومنین(علیه‌السلام) در کنار چنین زنی قرار بگیرد.

وی افزود: هرچه معرفت ما به شخصیت و منش حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) بیشتر شود به تبع آن تأسی و اقتدایمان نیز به ایشان عاقلانه‌تر و عارفانه‌تر خواهد بود.

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) به ضرورت شناخت معارف فاطمی تاکید کرد و گفت: این شناخت علاوه بر تأثیر در روح، برای تربیت نفوس نیز مؤثر است، بنابراین مبلغان حوزه‌های علمیه بایستی احیاگر مکتب نورانی و انسان‌ساز فاطمی باشند.

وهاب‌زاده تصریح کرد: خواهران طلبه بایستی ولایت‌مداری، بصیرت و دشمن‌شناسی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را الگوی خود قرار دهند؛ چراکه ولایت‌مداری راهی برای رهایی از انحرافات سیاسی بوده و بصیرت برای شناخت و آگاهی عمیق از جریانات و اتفاقات، درک صحیح و تشخیص بین حق و باطل، پایه‌ محکمی است.