کد مطلب: 102276 تعداد بازدید: ۵۴

خانواده نخستین محیط پرورش افراد مورد نیاز برای جامعه منتظر است

دوشنبه ۲۹ دى ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۴:۳۷
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت با اذعان به اینکه جامعه منتظر نیازمند افرادی رشدیافته و با اعتقادات عمیق مهدوی است، گفت: خانواده نخستین محیط پرورش افراد مورد نیاز برای جامعه منتظر است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فوادیان در نشست مهدوی در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل، به تشریح ویژگی‌های جامعه مهدوی پرداخت و بیان داشت: فراگیرشدن جهان‌بینی توحیدی و باورهای اسلامی، برقراری عدالت، گسترش علم و آگاهی و رشد عقول، فراگیری ارزش‌های اخلاقی، احیاء کتاب و سنت و مبارزه با بدعت‌ها از جمله ویژگی‌های جامعه در عصر حضور امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) می‌باشد.

وی افزود:جامعه منتظر نیازمند افرادی رشدیافته و با اعتقادات عمیق مهدوی است که به‌طور‌قطع اولین جایگاه پرورش این افراد محیط خانواده و والدین می‌باشد. والدین بایستی راهکارهای تربیتی را با دیدگاه مهدوی در نظر گرفته و با خودسازی، الگوی مناسب تربیتی باشند و با بهره‌گیری از روش‌های صحیح تربیت مهدوی، فرزندانی مهدوی به جامعه تحویل دهند.

 کارشناس مهدویت ادامه داد: بانوان به لحاظ تعداد، نیمی از جامعه اما به لحاظ آثار همه جامعه هستند و نقش اصلی را در اداره و سامان‌بخشی نهاد خانواده و تربیت فرزندان دارند، بنابراین نقش بسیار مهم و موثری در زمینه‌سازی  ظهور امام عصر(عجل‌الله‌تعای‌فرجه) می‌توانند داشته باشند.

فوادیان، آشنایی زنان با معارف ناب مهدوی را ضروری دانست و تاکید کرد: تربیت نسل منتظر و انتقال معارف مهدوی به اعضای خانواده به ویژه کودکان و نوجوانان از جمله رسالت‌های زنان در عصر غیبت است.

وي تصریح کرد: فرهنگ مهدوی برگرفته از فرهنگ فاطمی است و بدون فرهنگ فاطمی نمی‌توان آمادگی حضور در جامعه‌ای را پيدا كرد كه عطر مهدويت فضای آن را پر كرده است. بنابراین ترویج فرهنگ فاطمی ایجاد زمینه برای ظهور امام عصر(ارواحنا‌فداه) است.

مبلّغ کشوری حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را الگوی امام عصر(ارواحنا‌فداه) معرفی کرد و افزود: همانطور که صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) با طاغوت زمانش بیعت نکرد حضرت مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) هم عهد و پیمان هیچ طاغوتی را نمی‌پذیرد.

کارشناس مهدویت با بیان اینکه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) الگویی برای زنان در تمام اعصار است، گفت: آن حضرت که سرور تمام زنان عالم است دارای شاخصه‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی بوده و در همه این ابعاد الگو برای تمام انسان‌ها است.