کد مطلب: 102173 تعداد بازدید: ۲۴۰

استاد مدرسه علمیه الزهراء"س" شهرستان خلخال از اردبیل:

شکل‌گیری حوزه‌های علمیه خواهران از برکات وجودی حضرت زهرا(س) است

یکشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳:۱۵
استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را مبارک‌ترین بانوی دو عالم معرفی کرد و اظهار داشت: شکل‌گیری حوزه‌های علمیه خواهران از برکات وجودی حضرت زهرا(س) است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم فاطمه نصیری در نشست سوگواری شهادت صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، به تشريح سیره عبادی آن حضرت پرداخت و بیان داشت: زهرای اطهر(سلام‌الله‌علیها) مظهر عبودیت و بندگی خدا است که بینش توحیدی عمیق، ایمان استوار، خدامحوری و عبودیت بیش از هر چیز دیگری در سراسر زندگی ایشان به چشم می‌خورد.

 وی افزود: حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) ادامه دهنده راه و سیره رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) در همه زمینه‌ها از جمله تقوا، خدمت به خلق و حسن خلق می‌باشد اما آنچه در زندگی کوتاه ایشان برای الگوپذیری خاص زنان در سیره اجتماعی ایشان مهم می‌باشد، سیره حضرت در عرصه خانواده، همسرداری و تربیت فرزند است.

استاد مدرسه علمیه خواهران خلخال، حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را مبارک‌ترین بانوی دو عالم معرفی کرد و اظهار داشت: سرچشمه وجودی انسان‌های با‌برکت در جهان اسلام و تشیع تا به امروز از کوثر وجودی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) می‌باشد و می‌توان گفت که شکل‌گیری حوزه‌های علمیه خواهران از برکت وجودی این بانوی کوثر می‌باشد.

نصیری تصریح کرد: طبق فرمایش رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله)، خیانت، شرب خمر، سرقت و دزدی، فساد و فحشا از جمله اعمالی است که انجام آن باعث از بین رفتن برکت از منزل و جامعه می‌شود.

مبلّغ مدرسه علمیه خواهران خلخال در ادامه با اشاره به ویژگی‌های حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: دانش و معرفت، جهاد و مبارزه در راه خدا، ولایت‌مداری و تمام کمالات و فضایل اخلاقی از جمله ویژگی‌های بی‌بی دوعالم می‌باشد که همواره در کتاب‌های تاریخی به‌عنوان الگو‌ برای جامعه بشری توصیه شده است.