کد مطلب: 101930 تعداد بازدید: ۲۱۲

مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

سیره حضرت زهرا(س) دانشمندان ادیان مختلف را تحت تاثیر قرار داده است

یکشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴:۳۴
مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را الگوی برجسته برای زنان و مردان تاریخ و جغرافیای جهان دانست و گفت: سیره و منش حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) دانشمندان ادیان مختلف را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم عزیزه ترابی در نشست فاطمی در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج‌(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد، به تشریح مقام و منزلت زهرای اطهر(سلام‌الله‌علیها) پرداخت و بیان داشت: مقام معنوی آن بانوای بزرگوار از مقام جهادی، انقلابی و اجتماعی‌شان بالاتر است چنانچه ارزش‌ حضرت فاطمه‌(سلام‌الله‌علیها) به عبودیت و بندگی خداست.

 وی افزود: روح عبودیت و احساس بندگى در مقابل خداوند، همان چیزى است که اولیای الهى از اول تا آخر تربیت و تلاششان متوجه این نکته بوده‌اند که روح عبودیت را در انسان زنده کنند.

مبلّغ مدرسه علمیه خواهران پارس‌آباد باطن صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) را حقیقتی برجسته و منحصر‌به‌فرد دانست و اظهار داشت: دخت نبی مکرم اسلام(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) در ظاهر، یک بشر و یک زن، آن هم زنی جوان است اما در معنا یک حقیقت عظیم و نوری درخشان و بنده‌ای‌ صالح و برگزیده می‌باشد.

ترابی در تبیین خصوصیت عملی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) گفت: این بانوی عزیز در همه‌ی شرایط، تسلیم محض حکم الهی بود و همین اخلاق ایشان سبب شد تا در طول تاریخ اسلام، این بانوی بزرگوار یک مجاهد بی‌نظیر و نمونه بارز راه مظلومیت و حقانیت باشد.

وی تصریح کرد: زهرای اطهر(سلام‌الله‌علیها) الگوی برجسته برای زنان و مردان در همه تاریخ است الگویی که تأسی به آن نه‌تنها آثار رنج و زحمت را از زندگی‌ بیرون می‌برد، بلکه منشأ خیرات و برکات زیادی برای زندگی فردی و اجتماعی ما خواهد بود. در این میان علاوه بر شیعیان جهان، سیره آن حضرت دانشمندان اهل سنت و حتی بزرگان مسیحیت و سایر ادیان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

ترابی ادامه داد: عبادت‌های حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) او را به بالاترین درجه بندگی خداوند رساند. مهم‌ترین نشان تعبد و بندگی این است که زندگی انسان خدامحور باشد. نگاه به عبادت‌های حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) نشان از عبودیت ایشان بوده و سرازیرشدن عشق الهی در زندگی آن حضرت را جلوه‌گر می‌سازد.