کد مطلب: 101861 تعداد بازدید: ۲۲۲

مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه"س" شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

آیت‌الله مصباح(ره) شخصیتی هوشمند زمان‌شناس و مجسمه اخلاق بود

شنبه ۲۰ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۸:۳۵
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر با بر‌شماری ویژگی‌های آیت‌الله مصباح(ره) ایشان را شخصیتی هوشمند، زمان‌شناس و مجسمه اخلاق معرفی کرد که تمام عمر خود را وقف تعلیم و تربیت و دفاع از ارزش‌های ناب محمدی(صلی‌الله‌علیه‌‌وآله) و ولایت فقیه کرده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا باوقار در آیین سوگواری رحلت آیت‌الله مصباح یزدی(ره) که در محل گلزار شهدای شهرستان مشگین‌شهر برگزارشد، گفت: آیت‌الله مصباح(ره) از چهره‌های سرشناس علمی و انقلابی بود که عمر خود را در راه خدمت به انقلاب و نظام اسلامی وقف کرد به گونه‌ای که تاریخ در دوره‌های قبل و بعد انقلاب شاهد مجاهدت ایشان بوده است.

وی افزود: اخلاق، گفتار، ساده‌زیستی، مسئولیت‌پذیری و و لایتمداری و بصیرت از جمله ویژگی‌های بارز این عالم فقیه بود.

موسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر زمان‌شناس‌بودن را از ویژگی برجسته آیت‌الله مصباح(ره) عنوان کرد و اذعان داشت: اوج مجاهدت این عالم ربانی در فتنه سال ۸۸ بود که عمارگونه به رفع شبهات در این حوزه فکری پرداختند و آبرو و شخصیت علمی خودشان را در راه نظام اسلامی گذاشتند.

 باوقار تصریح کرد: آیت‌الله مصباح(ره) با تأسیس مؤسسه امام خمینی(ره) و پرورش شاگردان عالم و انقلابی و تالیف و انتشار صدها جلد کتاب در موضوعات مختلف دینی به یاری انقلاب اسلامی شتافت.

امام جمعه مشگین‌شهر اصلاح در نظام علمی - تربیتی حوزه علمیه را از مهم‌ترین دغدغه این عالم مجاهد دانست و گفت: تحول و بازسازی نظام حوزه‌های علمیه براساس آموزه‌های اسلام ناب محمدی(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) از خدمات غیرقابل‌وصف ایشان است.