کد مطلب: 101859 تعداد بازدید: ۴۰

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

سیره حضرت زهرا(س) ملاک عمل مسوولین جامعه باشد

شنبه ۲۰ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۴:۱۷
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با اشاره به اینکه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) با وجود ظلم و ستم تكليف خود را فراموش نكرد، گفت: سیره حضرت زهرا(س) بایستی ملاک عمل مسوولین جامعه باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم نازيلا انصاری در نشست فاطمی در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج‌(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد، به تشريح شخصيت و سجايای اخلاقی صدیقه کبری(سلام‌الله‌علیها) پرداخت و بیان داشت: زندگی این بانوی بزرگ اسلام مصداق بارز مهر و عطوفت در خانواده است كه بستر مناسبی برای تربيت فرزندان صالح را فراهم می‌كند.

 وی افزود: حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) با وجود ظلم و ستمی كه به ايشان روا شد، وظيفه و تكليف خود را فراموش نكرد و اين سيره، درسی برای تمام بشريت شد كه بایستی مسوولین جامعه سیره حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را ملاک عمل خود در امور جامعه قرار دهند.

استاد مدرسه علمیه خواهران پارس‌آباد حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را آيينه تمام‌نمای اخلاق و تدبير يک زن مسلمان دانست و اظهار داشت: آنچه به اين برجستگی‌های اخلاقی و معنوی روح و عظمت می‌‌بخشد، پرورش بی‌‌نظير او در دامن پيامبر‌اكرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌باشد كه حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را بانوی خودساخته و عزتمند كرده است.

انصاری در توصیف نقش زهرای مرضیه(سلام‌الله‌علیها) در دفاع از ارزش‌های اسلامی گفت: اين بانوی بزرگوار، شهيده رسالت و مجاهد راه ولايت بود به‌طوری‌که عبادت ایشان هم در مسیر ولایت قرار داشت.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) از شخصیت‌های برجسته جهان اسلام است. آیه مودّت در وصف ایشان نازل شده و در آیه تطهیر بر این مطلب كه او از هرگونه ناپاكی، منزّه هست، تاكید شده است و بر پایه سوره كوثر، این بانوی بزرگوار منبع و مصداق خیر كثیر معرفی شده است.

خانم انصاری در ادامه با اشاره به این كه زندگی كوثر نبی(سلام‌الله‌علیها) نمونه بارز مهر و عطوفت در خانواده به شمار می‌رود و بستر مناسبی برای تربیت فرزندان صالح است، گفت: به‌طور‌قطع تاثیرپذیری بانوان جامعه از زندگی ایشان برای داشتن زندگی سالم، تحكیم بنیان خانواده، مدیریت خانواده در امور اقتصادی و اجتماعی بسیار موثر خواهد بود.

پژوهشگر حوزوی خاطر‌نشان کرد: بی‌تردید شناخت زندگی حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) و عمل به آن، جامعه را از ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی بسیاری دور کرده و بهترین خط مشی در زندگی بانوان خواهد بود.