کد مطلب: 101507 تعداد بازدید: ۳۴۶

مدرس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی"ره":

نقش‌آفرینی در نظم جدید جهانی دلیل دشمنی غرب با ایران است

دوشنبه ۱۵ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۵:۳۴
مدرس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه دشمنی غرب با ایران منحصر به انرژی هسته‌ای نیست، گفت: توطئه‌های متفاوت دشمن علیه ایران به دلیل نقش‌آفرینی در ساخت نظم جدید جهانی می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمبن هادی شجاعی در نشست سیاسی برخط(آنلاین) با طلاب مدارس علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به فرآیند شکل‌گیری فتنه ۸۸ و علت حضور مردم در حماسه ۹دی، گفت: دو نکته مهم در این‌خصوص مطرح است. نخست اینکه تکلیف‌مان با خودمان در خصوص انتخاب‌ها و جهت‌گیری‌های‌مان روشن می‌شود و دوم مشخص‌شدن تکلیف ما با دیگران است که چه اقدامی را باید انجام بدهیم.

وی بیان داشت: از کارکردهای مثبت حماسه ۹ دی این است که اجازه ندهیم شرایط را به صورت غیر واقعی برای ما ترسیم کنند و نسبت به فردای ما نسخه غلط بپیچند؛ چراکه ملت ایران حماسه بزرگ انتخابات را در پیش دارند که بسیار اثرگذار است.

مدرس و پژوهشگر روابط بین‌الملل اظهار داشت: هدف‌گیری انقلاب اسلامی ایجاد حرکتی در جامعه به سمت تحول بنیادین در ابعاد مختلف است در همین راستا ما مکلف به تغییر نظام جهانی به نظام عادلانه صرف‌نظر از شعار هستیم و همین تحول‌گرایی اولین ویژگی جمهوری اسلام ایران است.

شجاعی دومین ویژگی جمهوری اسلامی ایران را مهد تمدن‌های بزرگ تاریخ دانست و تصریح کرد: کشور ایران عقبه تاریخی چند هزار ساله دارد ولی استعمارگران تلاش می‌کنند که برداشت ملت را نسبت به عقبه خود به شدت تحقیر کنند.

پژوهشگر حوزوی ادامه داد: سومین ویژگی جمهوری اسلامی ایران موقعیت جغرافیایی آن است که ۴۵درصد انرژی دنیا در این منطقه است و در مهمترین نقطه واقع شده و دنیا را کنترل می‌کنند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین شجاعی افزود: دشمنی غرب با ایران ارتباطی به انرژی هسته‌ای ندارد بلکه توطئه‌های متفاوت آنها علیه ایران به دلیل نقش‌آفرینی در ساخت نظم جدید جهانی بوده و معتقدند افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران، آن را به تهدید فوری علیه نظام حاکم جهانی تبدیل می‌کند.

مدرس حوزه و دانشگاه در همین راستا افزود: کشور‌های غربی در تلاشند تا مانع پیشرفت انقلاب اسلامی شوند چراکه با این روش کنترل منطقه را در اختیار گرفته و می‌دانند در صورت عدم موفقیت در کنترل قدرت جهانی ایران، فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید تحقق خواهد یافت.

تحلیلگر سیاسی افزود: براین اساس اگر جایگاه محور مقاومت تثبیت شود عملاً افول رژیم اسرائیل قطعی است.