کد مطلب: 101333 تعداد بازدید: ۹۴

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

نقش اجتماعی و فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران در جامعه انکارناپذیر است

یکشنبه ۱۴ دى ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۹:۴۶
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با تأکید بر نقش الهام‌بخش بانوان طلبه در مباحث دینی گفت: ایفای نقش اجتماعی و فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران در جامعه انکارناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مهدی قربانی در نشست با مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل که در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد، با تأکید بر نقش الهام‌بخش بانوان طلبه در مباحث دینی گفت: جایگاه حوزه‌های علمیه خواهران و نقشی که در بستر اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کنند غیرقابل‌انکار و قابل ستایش است.

وی افزود: پایبندی به ضوابط شرعی به معنای دور‌ماندن از فعالیت‌های اجتماعی نیست. بانوان طلبه در عین زندگی دینی دارای بیانی رسا بوده و خطیبی توانمند در مباحث مختلف هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره ظرفیت‌های تبلیغی بانوان طلبه استان تصریح کرد: با وجود شبکه بزرگی از نیروهای انسانی در حوزه‌های علمیه خواهران انتظار می‌رود بهره‌مندی از ظرفیت تبلیغی این قشر در میان نهادهای فرهنگی نادیده گرفته نشود.

قربانی بیان داشت: علیرغم نیاز جامعه به بهره‌مندی از مشاور دینی، متاسفانه طلاب خواهر در حد عمومی پرورش یافته و تخصص‌پروری در این زمینه مغفول مانده است.

پژوهشگر حوزوی بر ضرورت ایجاد شبکه یکپارچه در بین نهادهای فرهنگی تأکید کرد و گفت: کلید پیشرفت جامعه به‌خصوص در حوزه خانواده، همفکری و پرهیز از اتلاف انرژی در جاهای دیگر و متمرکز شدن فعالیت‌های فرهنگی نهادها است.

در ادامه مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان با اذعان به اینکه مجموعه حوزه‌های علمیه خواهران استان در مقایسه با سال‌های قبل با رشد و تحول در مباحث بصیرتی و تربیتی روبرو است، گفت: رویکرد بسیج بهره‌گیری از طلاب توانمند به‌عنوان مربی و سرمربی در پایگاه‌های بسیج می‌باشد اما همچنان شاهد حضور کمرنگ طلاب مستقر در مساجد و مراکز تبلیغی هستیم.

خانم مریم حامدی عدم شبکه‌سازی و ساماندهی طلاب را مهم‌ترین آسیب عنوان کرد و گفت: ضرورت دارد تخصص طلاب در زمینه‌های مختلف شناسایی شود تا با استقرار این قشر در پایگاه‌ها و مساجد و تعامل با بانوان مشکلات جامعه زنان مرتفع گردد.