کد مطلب: 101330 تعداد بازدید: ۲۹۸

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

جغرافیای نفوذ سردار سلیمانی کم‌نظیر است

شنبه ۱۳ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷:۲۰
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه شخصیت‌های پرنفوذ در دنیا زیاد است، گفت: وسعت جغرافیای نفوذ سردار سلیمانی کم‌نظیر است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در آیین افتتاح سالن همایش سردار سلیمانی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل با اشاره به جایگاه ویژه برخی شخصیت‌ها در افکار عمومی گفت: وقتی غربی‌ها انقلاب را تحلیل می‌کنند معمولاً شخصیت کاریزماتیک امام(ره) را برجسته می‌کنند و بر‌این‌باورند مردمی که پیرو خط امام(ره) بودند در امام یک جذبه و به تعبیر غربی‌ها کاریزمایی دیدند و به همین دلیل مجذوب او شدند.

وی در این راستا افزود: شخصیت کاریزمایی امام خمینی(ره) انکارناپذیر است اما اینکه شخصیت کاریزمایی ایشان خروش عمومی مردم را در شکل‌گیری انقلاب رقم زد تحلیل ناصحیح است، بلکه اسلام به عنوان روح انقلاب، عامل خروش عمومی مردم بود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل بیان داشت: اگر در تاریخ انقلاب اسلامی بخواهیم چند شخصیت کاریزماتیک معرفی کنیم به طور قطع سردار سلیمانی یکی از آنهاست.

قربانی اظهار داشت: اتفاقی که در تشیع سردار سلیمانی نمایان بود کم‌نظیر و نشانگر شخصیت والای این شهید والامقام بود که کمتر شخصیتی بین شخصیت‌های سیاسی و ملی از این شرایط برخوردارند.

پژوهشگر حوزوی ادامه داد: روانشناسان سیاسی غربی معتقدند رویدادهای مهم ملی و جهانی تحت تاثیر یکسری شخصیت‌های برجسته ساخته می‌شوند و آنها سازندگان تاریخ بشر هستند. اگر از زاویه روانشناسان سیاسی به این قضیه نگریسته شود به طور یقین بایستی سردار سلیمانی را یک مرد تاریخ‌ساز دانست.

مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: جغرافیای نفوذ سردار سلیمانی به طور قطع کم‌نظیر است. شخصیت‌های پرنفوذ در دنیا زیاد است اما در این وسعت جغرافیایی صاحب نفوذ نیستند.

وی گفت: شهید سلیمانی هم در خانواده خود و هم در تشکیلات سازمانی و هم در بین مردم از نفوذ بالایی برخوردار بود. مردم نگرش‌های سیاسی و علاقه‌مندی‌های متفاوتی دارند. اینکه فردی در افراد با علاقه‌مندی‌ها متفاوت و حتی و در بین دشمن صاحب نفوذ باشد امر مهمی است و کمتر شخصیتی مثل سردار سلیمانی از چنین ویژگی برخوردار است.