کد مطلب: 10122 تعداد بازدید: ۳۷۳

برگزاری جلسات هم اندیشی مدیران و معاونین مدارس علمیه استان جهت ارتقاء کیفی فعالیتهای مدارس

برگزاری جلسات هم اندیشی مدیران و معاونین مدارس علمیه استان جهت ارتقاء کیفی فعالیتهای مدارس

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۱:۱۳
برگزاری جلسات هم اندیشی مدیران و معاونین مدارس علمیه استان جهت ارتقاء کیفی فعالیتهای مدارس
اولین جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل روز پنج شنبه مورخ 9/8/92 به میزبانی حوزه علمیه الزهرا «سلام الله علیها» اردبیل برگزار شد. حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای کاظمی (زید عزه) مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل ضمن خوش آمد گویی محضر مهمانان حاضر در جلسه و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با سبک زندگی توصیه به دقت و اجرایی کردن فرمایشات ایشان نمودند. و در این مورد به 3 رکن اساسی اشاره کردند.
1-    در افراد دغدغه دینی ایجاد کنیم.
2-    فضا سازی های دینی داشته باشیم
3-    نگاه و باورسازی دینی ایجاد کنیم یعنی نگاه سطحی نسبت به دین را تبدیل به نگاه عمقی کنیم.
که با این سه رکن زیر بنایی،  می توان سبک زندگی اسلامی را انجام داد.
ایشان در ادامه برای بهبود وضع حوزه های علمیه راهکارهایی را مطرح کردند از جمله: ایجاد رقابت سالم بین طلاب- برگزاری مسابقات و المپیادها- استفاده از اساتید برتر اخلاقی- تربیتی- آموزش پژوهشگران، استفاده از شیوه های متنوع و جذاب- انجام نیاز سنجی های آموزشی، تربیتی و فرهنگی و...  در ادامه این برنامه هر یک از معاونین آموزشی،  فرهنگی و پژوهشی با همکاران خود از سایر مدارس به تبادل نظر و اطلاعات و برررسی و تصویب طرح های پیشنهادی خود پرداختند و آقای نوروزی مدیر حوزه های علمیه برادران استان اردبیل با عنوان میثاق طلبگی به ایراد سخن پرداختند و وظایف طلبگی را همان سه وظیفه انبیاء دانستند (یعنی نبوت، رسالت و امامت) و در رابطه با وظیفه اول یعنی نبوت گفتند: کسی که وارد عرصه طلبگی می شود باید این را درست بفهمد و از جوانب آن آگاه و مطلع شود و تفقه در دین داشته باشد و تک بعدی عمل نکند.
در رابطه با وظیفه دوم (رسالت) نیز گفتند: طلبه باید هر آنچه را یاد می گیرد و می فهمد را به مردم ابلاغ کند و ابلاغ صرفا بالای منبر نشستن و سخنرانی کردن نیست بلکه شامل نوشتن کتاب و مقاله و کار در فضای مجازی و ... است.
ایشان در رابطه با وظیفه سوم از وظایف طلبگی (امامت) گفتند: طلبه باید علمی را که یاد گرفته است و تبلیغ می کند آن را به صورت کاربردی درآورد و به تربیت نیروهای مفید و موثر با آرمان های اسلامی و مفاهیم دینی در جامعه بپردازد و بنابراین مهم ترین وظیفه و نهادی ترین وظیفه یک طلبه تربیت نیروهای موفق در جامعه است . در واقع وظیفه مسئولان حوزه های علمیه و در ادامه طلبه ها، تربیت نبی، رسول و امام در جامعه است.