کد مطلب: 100645 تعداد بازدید: ۲۴۱

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل:

بی‌توجهی به دستاوردهای علمی زمینه نفوذ غرب را فراهم می‌سازد

چهارشنبه ۳ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۱:۱۸
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به برنامه‌‌ دشمنان در جهت تسلط به ملت‌های مسلمان اشاره کرد و افزود: بی‌توجهی به دستاوردهای علمی زمینه نفوذ غرب را فراهم می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تجلایی در نشست علمی برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل، با اشاره به اینکه علم و پژوهش اولین توصیه در بیانیه گام دوم انقلاب است، بیان داشت: علم وسیله عزت و اقتدار است و بدون شک همه دستاوردهای انقلاب در طول این چهل‌سال در سایه علم حاصل شده است.

وی گفت: علم توام با معنویت و اخلاق ارزشمند است چنانچه جوانان انقلابی مؤمن مجهز به سلاح علم باشند هیچ مانعی جلودار آنها نخواهد بود و امروزه پیشرفت کشور ایران در عرصه‌های مختلف به برکت علم جوانان باایمان بوده است.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان تصریح کرد: امروزه کشورهای غربی مدعی علم و تکنولوژی، در قرون وسطی در جاهلیت به سر می‌بردند درحالی‌که کشورهای مسلمان طلایه‌داران علم و پیشرفت بودند و در صورت تولید علم از سوی غربی‌ها، بدون ارجاع به دانشمندان اسلامی مستند و مستدل محسوب نمی‌شد و اعتبار علمی آن‌ها وابسته به تأیید دانشمندان اسلامی بود.

تجلایی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب افزود: شکل‌گیری علم و دانایی توام با معنویت در یک جامعه‌، باعث افزایش قدرت حقیقی می‌شود. امروزه اگر کاستی و کمبودی در بخش‌هایی از جامعه ایران اسلامی می‌بینیم دلیل آن تنها تحریم‌های ظالمانه نیست، بلکه اصلی‌ترین علت آن جریان نفوذ یا بی‌کفایتی برخی از مسئولان است.

مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: اگر علم در دستان ملت بی‌ایمان باشد سبب تبدیل آنها به حیوان شده که نمونه آن کشورهای اروپایی هستند که در طول چند جنگ جهانی ۱۷۵ میلیون انسان را کشته‌‌اند و بنابر تصریح رهبری این ملت هر چند که از نظر علمی رشد یافته‌، اما از نظر اعتقادی و اخلاقی فقیرند.

 وی به برخی از برنامه‌های کشورهای اروپایی در جهت تسلط به ملت‌های مسلمان اشاره کرد و افزود: محروم‌کردن مردم از علم و دانش به وسیله نفوذ در سبک زندگی آن‌ها از جمله دسیسه‌های غرب برای رسیدن به اهداف شوم‌شان است؛ چراکه تحمیل سبک زندگی غربی، مسلمانان را از علم جدا کرده و از طرف دیگر زمینه نفوذ دطر سیاست و اقتصاد این ملت‌ها را برای غرب فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تجلایی اظهار داشت: رستاخیز علمی از توصیه‌های اکید رهبری به جوانان مؤمن، متعهد و انقلابی است که در این راستا باید جدیت لازم را داشته و محیط حوزه و دانشگاه را به فضایی علمی توام با معنویت تبدیل کنیم.