کد مطلب: 10042 تعداد بازدید: ۳۴۲

جلسه اخلاق و گرامی داشت عید ولایت

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۲:۴۲
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی ، مراسم و جلسه ی اخلاقی به مناسبت گرامی داشت عید بزرگ ولایت به سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد در مورخه 1/8/92 برگزار گردید.
به گفته ی معاون فرهنگی این مدرسه خانم رباب شهبازی ، این مراسم با قرائت خطبه ی غدیر توسط یکی از طلاب آغاز گردید و در ادامه ی جلسه حجت الاسلام مهدوی راد با ادامه ی سلسله بحث های جلسات گذشته ی اخلاق ، به تبیین راه های تهذیب و خودسازی پرداخته و سه عنصر اصلی « اراده ، صبر در راه خدا و داشتن استاد » را ارکان تهذیب و خودسازی معرفی نمودند.
ایشان در ادامه ی بیانات خود ، داشتن اراده ی قوی را راهنمای راه انسان در رسیدن به کمال دانسته و تصریح نمودند که اراده ی انسان هر چند اندک اما باید مستدام و ادامه دار باشد.
ایشان همچنین افزودند : صبر ، عنصر حیاتی در راه سعادت بخشی است و در تمام مراتب عمر کارایی دارد.و در پایان سخنان خود ، در رابطه با عید ولایت ، به توطئه های دشمنان در این باره اذعان نموده وتصریح کردند که دشمنان اسلام ، هنگام روایت کردن حدیث غدیر به جای معرفی کردن و روایت متن کامل ، قسمتی از آن را به نفع خویش دچار تحریفاتی می نمایند که خنثی سازی و مبارزه با آن ها ، از وظایف اصلی و خطیر طلاب و روحانیون است.