کد مطلب: 10015 تعداد بازدید: ۳۴۲

دوره ی مهارت نرم افزاری

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۲:۳۸
به همت معاونت پژوهش مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی ، دوره ی مهارت نرم افزایی جهت ارتقای مهارت پژوهش طلاب ، با اجرای مؤسس و استاد داور محترم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفری با سر فصل های : آشنایی با نرم افزارهای علوم اسلامی و جامع ، مهارت استفاده از کتابخانه های دیجیتالی ، مهارت استفاده از سایت های علمی و مهارت استفاده از اینترنت از تاریخ 92/6/4 الی 92/6/6 برگزار گردید.
در این دوره از نرم افزارهای جامع التفاسیر ، جامع الاحادیث و جامع فقه اهل بیت و نحوه ی استفاده از مطالب و ارجاع آیات و روایات از این نرم افزارها به طلاب توضیحاتی داده شد.
همچنین ضمن معرفی سایت های علمی-پژوهشی مانند نورمگز ، نورلایب و کتابخانه ملی و ... نحوه ی استفاده از سایت ها و نیز نحوه ی استفاده از کتابخانه های دیجیتالی و اینترنت همراه با چگونگی استفاده از مطالب برای تحقیقات پایانی و پژوهشی به همراه پرسش و پاسخ در این زمینه به طلاب آموزش داده شد.
از جمله نتایج این دوره ، آشنایی بیشتر طلاب با نرم افزارها و سایت ها و ارتقاء مهارت طلاب در استفاده از این امکانات با جستجوی آسان و دسترسی بیشتر به کتاب ها بدون مراجعه به خود کتب برای تحقیقات پژوهشی بوده است.