کد مطلب: 9151 تعداد بازدید: ۱۹۸۹

جوان، فرهنگ و آزادى(3)

شنبه ۲۱ دى ۱۳۹۲
وجوب پيشگيرى از آزادى غربى
بايد همه بدانيم كه آزادى به شكل غربى آن، كه موجب تباهى جوانان و دختران و پسران مى شود؛ از نظر اسلام و عقل محكوم است و تبليغات و مقالات و سخنرانى ها و كتب و مجلات بر خلاف اسلام و عفت عمومى و مصالح كشور حرام است و بر همه ما و همه مسلمانان جلوگيرى از آنها واجب است و از آزادى هاى مخرب بايد جلوگيرى شود؛ و از آن چه در نظر شرع حرام و آنچه بر خلاف مسير ملت و كشور اسلامى و مخالف با حيثيت جمهورى اسلامى است به طور قاطع اگر جلوگيرى نشود، همه مسؤ ول مى باشند؛ و مردم و جوانان حزب اللهى اگر برخورد به يكى از امور مذكور نمودند، به دستگاههاى مربوطه رجوع كنند و اگر آنان كوتاهى نمودند خودشان مكلف به جلوگيرى هستند. خداوند تعالى مددكار همه باشد.(1)
نتيجه آزادى
ما با تمدن مخالف نيستيم، با تمدن صادراتى مخالفيم، تمدن صادراتى ما را به اين روز نشانده است، آزادى صادراتى! آزادى است كه بچه هاى ما را به فحشا مى كشاند و مراكز فساد هر چه خواست زياد شد به اسم آزادى. همه مطبوعات ما در خدمت آنها بودند براى اين كه بچه هاى ما را، اين جوانهاى ما را از دانشگاه منصرف كنند و به فحشا بكشند. در عين حالى كه دانشگاه باز يك دانشگاه مطبوع نبود، باز همين مقدارش هم دوست نداشتند اين ها باشد. اين ها جوانهاى ما را از آنجايى كه مركز كار است، براى فعاليت است، بيرون بردند، به مراكزى بردند كه تنبل پرور است ، تمام مراكز فحشا، تنبل پرور است، آدم را تنبل مى كند. (2)
جوان و دشمن شناسى
جوانان عزيز دبيرستانى و دانشگاهى توجه كنند كه سران و سردمداران گروه ها كه مى خواهند با اسم اسلام، پايه هاى آن را سست كنند و جوانان را به دام اندازند؛ هيچ اطلاعى از اسلام و اهداف قوانين آن ندارند و با خواندن چند آيه از قرآن و چند جمله از نهج البلاغه و تفسيرهاى جاهلانه و غلط نمى شود اسلام شناس شد... اينان با تفسير انحرافى چند جمله و چند آيه، آيات و جملات صريح را كه مخالفت واضح با مرام انحرافى و التقاطى آنان دارد انكار مى نمايند و در حقيقت، تمسك به قرآن و نهج البلاغه، براى كوبيدن اسلام و قرآن است تا راه را براى رهبران غربى و شرقى خود باز كنند و شما جوانان عزيز و سرمايه هاى كشور را بر ضد مصالح كشور خودتان بسيج نمايند. اى جوانان عزيز، هشيار باشيد و با تفكر و تعقل، فعاليت اين منافقين (بلندگوى غرب ) و منحرفين (بلندگوى شرق ) را بررسى نماييد. امروز بزرگ ترين دليل بر بطلان راه آنان، همبستگى تمامى نيروهاى ضد انقلاب و كوشش همه آنان در مخالفت با جمهورى اسلامى است. (3)
از آمريكا هيچ نترسيد، از اين توطئه هايش بترسيد. اين ها را هم بايد خنثى كنيد. اين هم خود شما بايد در دانشگاه هستيد اگر آمدند توى دانشگاه، خواستند اخلال بكنند جلوشان را بگيرند. (4)
بيدار شوند ملت ما و بيدار شوند جوانهاى ما، توجه داشته باشند به اين كه آمريكا با سرنيزه نمى آيد به ميدان شما، با قلم مى آيد به ميدان شما با قواى انتظامى نمى آيد به اين جا، با آن اشخاصى كه دارد، و دارد اين امور را مى گرداند به دست آنها، با آنها مى آيد به ميدان ما، اينها را بايد توجه به آن داشته باشيد آلت دست واقع نشويد. (5)
سفارش به جوانان تحصيل كرده
بايد جوانهاى تحصيل كرده، از اين هياهوى اجانب خود را نبازند و سرگرم بساط عيش و نوشى كه به دستور استعمار براى آنها و عقب نگهداشتن آنها فراهم شده است نگردند. (6)
شما جوان تحصيل كرده، در هر جا هستيد وظايف خطيرى داريد وظيفه دفاع از اسلام كه به عهده هر فرد مسلم است، وظيفه دفاع از ميهن و استقلال آن كه از وظايف حتميه اسلامى است، وظيفه شناساندن اسلام بزرگ به جوامع بشرى، چه از ناحيه طرز حكومت و بسط عدالت آن و چه از ناحيه رفتار والى مسلمين با ملت و چه از كيفيت معامله والى با بيت المال مسلمين. شماها بايد معرفى كنيد اسلام را تا رژيم ها و حكومتها بفهمند معنى حكومت و پاسدارى از ملت را، تا جوامع بشرى بدانند اسلام چه نحو حكومت مى خواهد؛ تا افكار غلطى كه به واسطه استعمار به جوانهاى ما تحميل شده است تغيير كند. بكوشيد و خود به احكام اسلام عمل كنيد و ديگران را وادار به عمل كنيد و پرده هاى ضخيمى كه كج روان، بر چهره نورانى اسلام افكنده اند برطرف كنيد. (7)
بر شما جوانان روشن فكر است كه از پا ننشينيد، تا خواب رفته ها را از اين خواب مرگبار برانگيزانيد و با فاش كردن خيانت ها و جنايت هاى استعمارگران و پيروان بى فرهنگ آنها، غفلت زده ها را آگاه نماييد و از اختلاف كلمه و تفرقه و هواهاى نفسانى كه راس فسادهاست احتراز كنيد و به خداوند تبارك و تعالى ، روى نياز آوريد كه شما را در اين راه هدايت فرمايد و با جنود فوق طبيعت كمك كند؛ والذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا و ان الله لمع المحسنين (8)
جوان در وصيت نامه الهى - سياسى حضرت امام رحمه الله
از جوانان، دختران و پسران مى خواهم كه استقلال و آزادى و ارزش هاى انسانى را ولو با تحمل و رنج، فداى تجملات و عشرت ها و بى بند و بارى و حضور در مراكز فحشا كه از طرف غرب و عمال بى وطن به شما عرضه مى شود نكنند؛ كه آنان آنچنان چه تجربه نشان داده، جز تباهى شما و اغفالتان از سرنوشت كشورتان و چاپيدن ذخاير شما و به بند استعمار و ننگ و وابستگى كشيدنتان و مصرفى نمودن ملت و كشورتان به چيز ديگر فكر نمى كنند و مى خواهند با اين وسايل و امثال آن شما را عقب مانده و به اصطلاح آنان، نيمه وحشى نگهدارند. (9)
 
پي نوشت ها:
1- صحيفه نور، ج 21، ص 195 و 196؛ وصيت نامه سياسى - الهى رهبر كبير انقلاب اسلامى ايران.
2- همان، ج 11، ص 196 و 197، بيانات امام در جمع اساتيد دانشگاه تهران، 14 / 10 / 58.
3- همان، ج 15، ص 162، پيام امام به مناسبت آغاز سال تحصيلى، 31 / 6 / 60.
4- همان، ج 10، ص 153، بيانات امام در جمع دانشجويان دانشكده اقتصاد اصفهان، 16 / 8 / 58.
5- همان، ج 10، ص 156، بيانات امام در جمع دانشجويان دانشكده اقتصاد اصفهان، 16 / 8 / 58.
6- همان، ج 1، ص 149، نامه امام، به محمد رضا حكيمى بر ضرورت آگاه ساختن جامعه 28 / 8 / 48.
7- همان، ج 22، ص 98، پاسخ امام به دانشجويان پارسى زبان آمريكا و كانادا، 1 / 6 / 49.
8- صحيفه نور، ج 1، ص 131، پاسخ امام به نامه اتحاديه انجمن هاى اسلامى دانشجويان در اروپا، 1346.
9- وصيت نامه الهى سياسى امام رحمه الله (صحيفه نور، ج 21، ص 185).
 
برگرفته از كتاب:جوان در كلام نور، تأليف مرتضى روحانى.