کد مطلب: 17242 تعداد بازدید: ۲۵۳۸

عالمِ مظلوم

پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
خداوند متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد و خون به ناحق ریخته، بسیارسریع دامان سیاستمداران و مجریان این رژیم را خواهد گرفت.

تاریخ نشان داده هرکس دربرابر ظلم بیستد باید سرش بالای دار برود تا بقول خودشان درس عبرتی باشد برای دیگران تا انها هم  از این کارها نکنند ولی یادشان رفته این راهی را که عزیزان ما انتخاب کردند و برای این راه بالاترین و بارزشترین داشته خودشان را  می دهند،  سر درس کسی حاظر شدن که برای زنده نگه داشتن راه جدش، برای پایداری اسلام قیمتی ترین داشته های خودش را تقدیم خدا کرد. شیخ نمر و امثال شیخ نمر سر درس امام حسین علیه السلام حاظر شدند و درس آموختند. و فراموش نکنیم که این صحنه ها دوباره تکرار خواهند شد خون ها به ناحق به زمین خواهند ریخت و این داستان ادامه خواهد داشت تا زمانی که پرچم اسلام به صاحب اصلی خودش برسد.
خصوصيات اخلاقي که درباره شیخ نمر بیان می کنند حفظ اصول و مبادي و ارزش‌هاي ديني وی بود که می توان آن را به‌خوبي در خط مشي فکري و جهادي‌اش مشاهده کرد. وی داراي ديد تحليلي دقيقي از جريان امور در عرصه‌هاي اجتماعي و سياسي بود که يکي از دلايل آن را ارتباط عميق خودش را با قرآن و اهل بيت عليهم‌السلام می دانست.
شیخ نمر در مبارزات خودش با رژیم آل سعود چندین بار دستگیر شده بود که در آخرین دستگیری وی منجربه شهید شدن وی شد. شيخ نمر همواره در خطابه‌‌هايش رژيم سعودي را به اعمال "سياست‌‌هاي تبعيض‌آميز طايفه‌اي سازمان‌يافته و منظم به‌ويژه در مناطق شرقي عربستان و به‌خصوص در دو منطقه "الاحساء" و "القطيف" متهم مي‌کرد که حدود يک قرن است، بر اين مناطق حاکميت دارد.
وي همواره و بارها تأکيد داشته که از گفتن کلام حق، بيم و واهمه‌اي ندارد حتي اگر در اين راه بازداشت شده، وارد زندان شود و تحت شديدترين شکنجه‌ها و آزارها و اذيت ها تا سرحد شهادت قرار گيرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد شهادت شیخ نمر گفتند: این عالمِ مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه به صورت پنهانی اقدام به توطئه کرده بود، بلکه تنها کار او، انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکرِ برخاسته از تعصب و غیرت دینی بود. خداوند متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد و خون به ناحق ریخته، بسیارسریع دامان سیاستمداران و مجریان این رژیم را خواهد گرفت. جهان اسلام و همه‌ی دنیا باید نسبت به این قضیه احساس مسئولیت کنند.