کد مطلب: 17214 تعداد بازدید: ۴۸۴

تجمع اعتراض آمیز حوزه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال به اعدام شیخ نمر

یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴
کادر، اساتید و طلاب حوزه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال اعتراص و انزجار خود را نسبت به اعدام شیخ نمر، توسط رژیم آل سعود اعلام نمودند.

بسمه تعالي

 

   حوزه علميه الزهراء(سلام الله عليها)  شهرستان خلخال در محكوميت  اقدام جنايتكارانه آل سعود در اعدام عالم رباني شيخ نمر مراسمي را برگزار كردند در اين مراسم خانم حبيبه شاهنده مديرحوزه علميه در ابتداي سخنانشان شهادت عالم بزرگواررا  به محضر آفا امام زمان (عج)  و مقام معظم رهبري (مدظله العالي)  تسليت  گفتند و با اشاره به زندگي سراسر مبارزه شيخ نمر افزودند ايشان از معروف‌ترین و شایسته‌ترین مدرسان علوم مذهبی و دینی در حوزه‌های علمیه به شمار می‌آید که حتی در حوزه‌های علمیه ایران و سوریه به تدریس کتاب‌هایی همچون کتاب "اللمعة الدمشقیة" و کتاب "جامع المدارک" و عروة الوثقى" "الحلقات" شهید سید محمدباقر صدر پرداخته است.

  ايشان در ادامه با اشاره به خصوصيات اخلاقي عالم مبارز شيخ نمر(ره ) افزودند: از جمله خصوصیات اخلاقی اين عالم بزرگوار بلندمنشی و وسواس او در مراعات و حفظ اصول و مبادی و ارزش‌های دینی ملاحظه کرد که بازتاب آن به‌خوبی در خط مشی فکری و جهادی‌اش آشکار است  همچنین شیخ، از دیدی باز و آگاه نسبت به حوادث جاری پیرامون خود چه در عربستان و چه در منطقه برخوردار است و همین موجب شده تا دارای دید تحلیلی دقیقی از جریان امور در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی باشد که یکی از دلایل آن بنا به گفته شيخ نمرارتباط عمیق وی با قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام است که همواره روشنگر راه وی در زندگی بوده‌اند.

  خانم شاهنده با اشاره به مبارزات سياسي و جهادي  شیخ نمر خاطر نشان كردند : اين عالم بزرگوار همواره در خطابه‌‌هایش رژیم سعودی را بخاطر  اعمال  جنايتكارانه و "سیاست‌‌های تبعیض‌آمیز طایفه‌ای سازمان‌یافته محكوم مي كردند  و در اين راه از گفتن کلام حق، بیم و واهمه‌ای نداشتند. و به شهادت رساندن اين عالم بزرگوار برگي ديگر از كارنامه سياه رژيم منحوس آل سعود ورق خورد.

   ايشان در پايان سخنانشان ضمن محكوميت جنايات آل سعود دراعدام شيخ نمر گفتند: پيام شهادت شيخ نمر، مبارزه با آل سعود و استكبار جهاني است و خون به ناحق ريخته شيخ نمر، راه سقوط رژيم منحوس آل سعود را فراهم مي كند.

  در پايان اين مراسم بيانيه مركز مديريت خواهران در محكوميت اعدام شيخ نمر توسط يكي از طلاب قرائت شد و طلاب با حضور در جلوي ساختمان حوزه علميه الزهراء(سلام الله عليها) با دادن شعارهاي مرگ بر آل سعود جنايتكار، جنايات آل سعو را محكوم نمودند