کد مطلب: 16661 تعداد بازدید: ۴۹۷

نشست عقیدتی سیاسی

چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴
از اهداف دشمن مدرک گرایی کردن طلاب و بی تفاوت نشان دادن آنها به امور تبلغ ، و در یک کلام سکولاریز کردن روحانیت دانست؛ طوری که طریقه زندگی روحانیت همانند مردم عادی باشد همانند آنها لباس بپوشند، راه بروند، حرف بزنند و...درحالی که روحانیت باید ضعیف تر از مردم عادی زندگی کند تابتواند با قلم و بیان خود گره از کار مردم بگشایند.

حجه الاسلام داراب کولایی جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با حضور در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) اردبیل با اشاره به شرایط حساس منطقه از موقعیت خاص کشور اسلامی ایران در منطقه اینگونه خبر داد که اگر از آگاهی کافی برخوردار نباشیم بسیاری از داشته های خود را از دست خواهیم داد.

وی یکی از اهداف دشمن را نفوذ در  مراکز روحانیت دانست و دلیل این کار را  پایداری و قوام انقلاب اسلامی به این قشر جامعه عنوان کرد.و نقشه آنان از این کار را سکولاریزه کردن انقلاب دانست همانگونه که در کشور ترکیه و برخی دیگر از کشورها شاهد آن هستیم.

حجه الاسلام داراب کولایی دلیل اهتمام دشمن به این کار را در چند چیز دانست. اولا قوام انقلاب اسلامی به دست روحانیت است. ثانیا مبانی و ارزش دینی توسط روحانیت بیان می شود.  

وی از اهداف دشمن مدرک گرایی کردن طلاب و بی تفاوت نشان دادن آنها به امور تبلغ ، و در یک کلام سکولاریز کردن روحانیت دانست؛ طوری که طریقه زندگی روحانیت همانند مردم عادی باشد همانند آنها لباس بپوشند، راه بروند، حرف بزنند و...درحالی که روحانیت باید ضعیف تر از مردم عادی زندگی کند تابتواند با قلم و بیان خود گره از کار مردم بگشایند.

وی در ادامه به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کردند و بیان داشتند که امریکا از سه چیز تغییر راهبرد کرده است.

1.      تغییر در سیستم حاکمیت نظام توسط تصمیم سازان و تصمیم گیران نظام.

2.      تغییر نگاه مدیران فرهنگی  در تمایل به غرب

3.      ایجاد محبت های و رفتار های کاذب دوستی از سوی کشورهای غربی

مدیران نظام گفتند راه برون رفت اقتصاد نظام از شکست این است که ما با امریکا رابطه داشته باشیم و برجام هم به همین خاطر هست. در دنیا هشت کشور جهان انرژی هسته ای دارند و فرق انرژی هسته ای با فناوری هسته ای این است که در فناوری هسته ای دستگاهی بسیار پیشرفته، اورانیوم را بعد از طی کردن مراحلی خاص و ویژه به انرژی تبدیل می کند که این دستگاه در اختیار سایر کشورها قرار نمی گیرد و دلیل این همه حساسیت ها و مذاکرات پی در پی امریکا هم به همین خاطر این است .