کد مطلب: 16543 تعداد بازدید: ۴۵۳

دوره کارگاه آموزشی روحانیون کاروان راهیان نور

پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴
حجه الاسلام آقای کاظمی مدیریت حوزه های علمیه خواهران بیان کرد ابتکار بازدید از مناطق جنگی یک توفیق الهی و معنوی بزرگی است که می توان از این فرصت برای انتقال مفاهیم جنگ و شهادت به نوجوانان وجوانان استفاده کرد. دفاع مقدس یک تابلوی بزرگی است و هر قدر به آن توجه کنیم نکات و اثرات بهتر و برجسته تری را مشهاده می کنیم. وی ادامه داد: همانطور که اندک اطلاعات کربلا، شور هزار ساله در دل شیعه و مردم جهان ایجاد کرده، همین مقدار اندک اطلاعات دفاع مقدس هم می تواند کاری بزرگی را انجام دهد. کار فرهنگی نمی تواند یکباره تاثیر بگذارد و کاری زمانبر است وباید منتظر اتفاقات و اثرات بزرگتری باشیم.

 دوره کارگاه آموزشی روحانیون کاروان راهیان نور با تعامل وهمکاری مدرسه علمیه خواهران، بسیج طلاب، آموزش وپرورش و عوامل اجرایی راهیان نور برگزار گردید.

در این نشست حجه الاسلام آقای کاظمی مدیریت حوزه های علمیه خواهران بیان کرد ابتکار بازدید از مناطق جنگی یک توفیق الهی و معنوی بزرگی است که می توان از این فرصت برای انتقال مفاهیم جنگ و شهادت به نوجوانان وجوانان استفاده کرد. دفاع مقدس یک تابلوی بزرگی است و هر قدر به آن توجه کنیم نکات و اثرات بهتر و برجسته تری را مشهاده می کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که اندک اطلاعات کربلا، شور هزار ساله در دل شیعه و مردم جهان ایجاد کرده، همین مقدار اندک اطلاعات دفاع مقدس هم می تواند کاری بزرگی را انجام دهد. کار فرهنگی نمی تواند یکباره تاثیر بگذارد و کاری زمانبر است وباید منتظر اتفاقات و اثرات بزرگتری باشیم.

حجه الاسلام آقای نجاری مسئول بسیج طلاب استان اردبیل بیان داشت از جمله کارهای که می تواند اثر گذاری بیشتری در جامعه داشته باشد کار برای شهدا می باشد. زندگی با شهدا لذت بخش ترین زندگی می باشد.

وی افزود: خواهران طلبه باید به چند نکته توجه داشته باشند، آنان آشنایی و شناخت کافی با مناطق عملیاتی داشته باشند، یک روحانی زمانی می تواند در کارش موفق بشود که بتواند با دانش آموزان ارتباط صمیمانه و دوستانه برقرار کند. از جمله کارهای که می توانند روحانیون در طول مسیر حرکت کاروان انجام دهند این است که حدقل دانش آموزان را با زندگی یک شهید آشنا کنند. و همچنین نباید فراموش کرد که حضور فیزیکی روحانیون در داخل اتوبوس پربرکت می باشد.

آقای کافی کارشناس آموزش وپرورش بیان کرد: مربیانی که همراه دانش آموزان هستند باید روانشناس و موقعیت شناس خوب باشند تا بتوانند شخصیت طرف مقابل را به خوبی احیا کنند. در برخورد با نوجوان باید در حد اعتدال و بصورت نرم برخورد کرد نه افراط کرد نه تفریط، نباید فراموش کرد که الفبای تربیت محبت هست.

وی همچنین افزود: در امر به معروف و نهی از منکر باید ارزش و شخصیت طرف مقابل را به ایشان بازگو کنیم و وقتی شخص با شان خود آشنا شد متناسب با شان خود رفتار خواهد کرد.

در ادامه جلسه روحانیون حاظر مشکلات و موانع موجود در راهیان نور را به مسئولان حاظر بیان کردند و از آنها خواستار رفع این موانع ومشکلات شدند. و همچنین در پایان برنامه از دو نفر از طلابی که بیشترین شرکت را در راهیان نور را داشتند تجلیل شد.