کد مطلب: 15456 تعداد بازدید: ۲۲۲۲

انتقال مفاهیم دینی به کودکان ونوجوانان

سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴
استاد فاطمی منش کارشناس مذهبی برنامه های تلویزیونی در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) حضور یافتند و مطالبی در رابطه با انتقال مفاهیم دینی به کودکان و نوجوانان برای طلاب شرکت کننده ارائه کردند. طلاب حاظر با روش ها وشیوهای انتقال مفاهیم دینی آشنا شدند لازم به ذکر است که این دوره به مدت دو روز برگزار گردید.
استاد فاطمی منش مبلغ برتر کشوری و کارشناس مذهبی تلویزیون در مورد روش انتقال مفاهیم دینی برای کودکان و نوجوانان  به مدت دو روز برای طلاب مدرسه علمیه الزهرا( سلام الله علیها) ،مطالبی را ارائه دادند، طلاب شرکت کننده در این برنامه با روش ها وشیوه های ارائه مطلب به کودکان ونوجوانان اشنا شدند.
استاد فاطمی منش بیان کردند: ابتدا می بایست سه گذاره میل ، نیاز ، ظرفیت را بشناسیم تا بتوانیم مفاهیم دینی را به کودکان و نوجوانان عرضه کنیم، ویک  مبلغ  می بایست با روشهای ارتباطی اگاه باشد تا بتواند نسبت با میل وکشش کودکان ونوجوانان آنها را به سمت هدف که انتخاب کرده است  هدایت کند چون گاهی برخی به آسانی همراه می شوند و برخی دیگرهمانند یک گردو هستند که نیازمند تلاش زیاد هستند.
وی در ادامه شیوهای معرفی کودکان در مسابقه ها و بازی ها و انواع بازیها ی که می توان مفاهیم دین را به بچه  انتقال  داد را بیان کردند و افزودند با کودکان می توان از راه قصه گویی، تعریف داستان و نمایش خوانی به آنان مفاهیم دینی را انتقال دادند .
استاد در آخر برنامه طریقه اجرای جشن سن تکلیف  برای دانش آموزان را بیان کردند.