کد مطلب: 15231 تعداد بازدید: ۵۲۶

ایتام

سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴
مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها)به تبعیت از اهل بیت علیهما السلام در ماه مبارک رمضان به خانه شکوفه که کودکان بی سرپرست زندگی می کنند سری زد و با دادن هدایایی از آنان دلجویی کرد.
رسول اکرم صل الله علیه واله وسلم می فرمایند:«من مسح راس یتیم کانت له بکل شعره مرت علیها یده حسنات»
کسی که دست نوازش و محبت بر سر یتیم بکشد به عدد هر موی که از زیر دستش گذشت خداوند پاداش به او عنایت می کند.
دین اسلام به عنوان کاملترین و جامعترین دین الهی، همواره مستضعفان ومحرومان اجتماعی را زیر حمایت خویش داشته است و در این میان ایتام بیشتر از سایر محرومان مورد عطوفت و رحمت قرار گرفته اند.
برهمین اساس مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) به تبعیت از اهل بیت علیهما السلام در ماه مبارک رمضان به خانه شکوفه ها که کودکان بی سرپرست زندگی می کنند سری زد وبا دادن هدایایی از آنان دلجویی کرد.
یکی از سرپرست های شکوفه ها گفت: سه مکان برای کودکان و نونهالان بی سرپرست در نظر گرفته شده است که بر اساس تفکیک سنشان در مکانهای جداگانه از آنان نگهداری می شود؛ نونهالان چند ماه تا شش ساله ، و دختران وپسران هفت الی یازده ساله هرکدام بطور جدا در مکانی که برای آنها در نظر گرفته شده است زندگی می کنند. و زمانی که این کودکان به سن هیجده سالگی رسیدند از تحت تکلف خانه شکوفه ها خارج شده می بایست برای خود مکانی تهیه کرده و در انجا زندگی کنند.
وی چنین ادامه داد: نصفی از کودکانی که دراین خانه ها زندگی می کنند بی سرپرست نیستند در واقع به دلیل بدسرپرست بودن والدینشان دادگاه حق حضانت را از والدین آنها گرفته و این کودکان نیز در این مکانها زندگی می کنند.