کد مطلب: 11886 تعداد بازدید: ۴۶۸۴

خواندن زيارت عاشورا

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳
طرح چله زيارت عاشورا ...
چه كنم دست خودم نيست دلم بي تاب است
وقت آوارگي قافله ارباب است....
    سلام دوستان بزرگوار...
    با خودم گفتم هر سال محرم مياد و ميره لااقل امسال رو با يه كم آمادگي وارد محرم بشيم
    نميدونم شايد امسال اخرين محرمي باشه كه زنده ام ....
    ١- توي احاديث اومده از بهترين كارها زيارت آقا امام حسين علیه السلام هست و بيشترين ثواب ها رو زائر امام حسين علیه السلام مي بره.
    امام صادق (علیه السلام) فرمود:
    هر کس دوست دارد روز قیامت، بر سر سفره هاي نور بنشيند باید از زائران امام حسین (علیه السلام) باشد.
    وسائل الشیعه، ج 10، ص 330، بحار الانوار، ج 98، ص 72
    از امام صادق علیه السلام روایت شده:
    هیچ کس نیست در روز قیامت مگر اینکه آرزو می کند ای کاش امام حسین علیه السلام را زیارت کرده بودم آن هنگامی که می بیند که با زوار امام حسین علیه السلام چه می کنند، چقدر نزد خداوند مورد کرامت واقع می شوند.
    (وسائل الشیعه/ ج14/ص424)
    ٢- با خودم گفتم اين همه ثواب براي زائرهاي امام حسين علیه السلام وجود داره ، مگه ميشه از دستش داد ولي آخه مسافت خيلي زياده ما كه نميتونيم تو اين روزهاي باقي مونده تا محرم تند تند بريم زيارت و جزء زوار آقا باشیم.
    در بحارالانوار از علقمة بن محمد حضرمى از امام باقر عليه السلام حديثى را نقل كرده كه مضمونش چنين است كه حضرت فرمود:
    ((هر كس امام حسين عليه السلام را با اين زيارت (زيارت عاشورا) زيارت كند خداوند متعال صد هزار هزار درجه به او بدهد و مثل كسى باشد كه با امام حسين عليه السلام شهيد شده باشد و از آن روزى كه امام حسين عليه السلام شهيد شده و هر پيغمبر و رسولى و هر كس كه آن حضرت را زيارت كرده خداوند ثواب همه آنها را در نامه اعمال او بنويسد)).
    (بحارالانوار: ج ٩٨، ص ٢٩٠.)
    آیت الله بهجت (ره):
    مضمون زيارت عاشورا گواه و روشن كننده عظمت آن است ، مخصوصاً وقتى آنچه در سند زيارت از صفوان از امام صادق عليه السلام روايت شده را ملاحظه مى كنيم كه گفته شده : زيارت عاشورا را بخوان و در خواندن آن استمرار داشته باش ، من به خواننده آن چند چيز را تضمين مى كنم :
    ١-زيارت وى پذيرفته مى شود.
    ٢-تلاش ايشان مورد سپاس قرار مى گيرد.
    ٣-سلام او بدون مانعى به امام عليه السلام مى رسد و حاجت وى از جانب خداوند متعال بر آورده مى شود و با دست خالى باز نخواهد گشت .
    اى صفوان ! اين را با ضمانتى از پدرم ، و پدرم از اميرالمؤ منين عليه السلام و اميرالمؤ منين از حضرت رسول صلى الله عليه و آله و رسول خدا از جبرئيل و جبرئيل از خداوند عز و جل دريافت نموده ، هر يك از آنها اين زيارت را با اين ضمانت تضمين نمودند، و به قداست خداوند سوگند، هر كس امام حسين عليه السلام را با اين زيارت از نزديك و يا از دور زيارت كند، حاجتش هر چه باشد بر آورده مى شود.
    (داستانهاى شگفت انگيز از زيارت عاشورا)
    ٣- با خواندن زيارت عاشورا ميشه ثواب زوار حضرت امام حسين علیه السلام رو پيدا كرد تازه چقدر از بزرگان سفارش به خواندن زيارت عاشورا كردن...
    شخصى نزد امام صادق «ع» عرضه کرد: من از آن لحظه ( شب اول قبر، فشار قبر، ورود به قبر ) بسيار مي ترسم ، چه کنم؟
    پاسخ امام: زيارت عاشورا را زياد بخوان.
    مرد گفت چگونه با خواندن زيارت عاشورا از خوف آن لحظه در امان باشم؟؟؟
    امام صادق فرمود مگر در پایان زیارت عاشورا نمى خوانيد:
    اللهم ارزقنى شفاعة الحسين يوم الورود...
    سفارش ولی عصرعلیه السلام
    در حکایت تشرف جناب حاج سید احمد رشتی به خدمت حضرت ولی عصر - ارواحنا فداه - در سفر حج، آن حضرت فرمود: چرا شما عاشورا نمی خوانید؟! عاشورا! عاشورا!!.»
    (داستان های شگفت، شهید دستغیب، ص 316.)
    ایت الله بهجت (ره):
    استادم سید علی قاضی(اسوه العارفین) را در خواب دیدم به او گفتم چه چیزی حسرت شما در دنیاست که انجام نداده اید ایشان فرمودند: حسرت میخورم که چرا در دنیا فقط روزی یک مرتبه زیارت عاشورا را میخواندم..
    شيخ محمد حسن انصارى اخوى زاده و داماد سرآمد فقها، شيخ مرتضى انصارى داراى چند فرزند بود، سومين فرزند ايشان ((شيخ مرتضى )) معروف به شيخ كبير از اهل علم و فضل بود و در نجف به سر مى برد، اين شيخ جليل القدر حرص و ولع ويژه اى نسبت به خواندن زيارت عاشورا در صبح و شب داشت ، پس از مرگش بعضى از يارانش او را در عالم خواب ديدند، از او پرسيدند: بهترين و نافع ترين اعمال آنجا كدام است ؟ در پاسخ سه بار فرمود: زيارت عاشورا.
    (حياة و شخيصة الشيخ الانصارى چاپ قديم : ص ٣٣٠ و چاپ جديد: ص ٣٢٧.)
    ٤-حالا كه ما مي تونيم انقدر راحت ثواب زوار آقا امام حسين علیه السلام رو بدست بياريم چرا اين ثواب رو براي خودمون برداريم ميشه هديه اش كرد به...
    - داوود می گوید: به امام حسن عسکری عرض کردم: بدرستیکه من پدران بزرگوار شما را زیارت کرده ام و آن زیارت را برای شما قرار دادم. حضرت فرمودند: برای تو از جانب خداوند ثواب عظیمی است و از برای ما هم ستودن از برای توست.
    (وسائل الشیعه/ج14/ص593)
    با اون همه ثوابي كه براي زوار امام حسين علیه السلام وجود داره و با توجه به احاديثي كه زيارت آقا رو براي ما از دور ممكن مي كنه گفتم ما هم با همديگه قرار بزاريم و هر روز تا اول محرم (چهل روز) دسته جمعي بريم زيارت و ثواب اين زيارت دسته جمعي (از راه دور) رو به مادر و پدرحضرت وليعصر عج (نرجس خاتون ، امام حسن عسگري ع)هديه كنيم تا شايد قدري بتونيم خوشحالشون كنيم
    هر چقدر هم سرمون شلوغ باشه بايد خيلي بي معرفت باشيم اگه روزي چند دقيقه رو براي عرض ارادت به آقا امام حسين علیه السلام كنار نگذاريم. مهم اينه كه شروع كنيم و توي اين كار استمرار داشته باشيم ان شاء الله ما از فرداشروع مي كنيم هر روزبه مدت چهل روز(تا اول محرم) ، چله حسيني مي گيريم.
    محاسن اين كار:
    *دسته جمعي انجام دادن
    *آمادگي دلامون براي محرم
    *خواندن زيارت عاشورا واثرات اين دعا برای زندگيمون
    *كسب ثواب زائرين امام حسين علیه السلام
    *هديه ثواب زيارت به مادر و پدر حضرت مهدي عج براي خشنودي ايشان
    و...
    پس قول و قرار هر روز ما:
    خواندن يك بار زيارت عاشورا و تقديم آن به مادر و پدر حضرت مهدي عج
    ان شاء الله ما رو از همراهی خودتون بی نصیب نکنید...
    التماس دعا...