کد مطلب: 8058 تعداد بازدید: ۳۱۲۶

معرفی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) گرمی

شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۲
حوزه علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی در سال 1379 با همّت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفری امام جمعه محترم شهرستان گرمی برای اولین بار در سطح استان تأسیس گردید .
حوزه علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی در سال 1379با همّت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفری امام جمعه محترم شهرستان گرمی برای اولین بار در سطح استان تأسیس گردید ، این حوزه از سال 1382به تصویب مرکز مدیریت حوزه های علمیه رسید و کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد ، این مرکز آموزشی در حال حاضر با دو ساختمان آموزشی و خوابگاهی با حضور مدیر و معاونین و اساتید بومی مشغول فعالیت بوده و تعداد طلاب فارغ التحصیل از این حوزه تا سال 1392، 90نفر می باشد.
 عمده فعالیت طلاب این حوزه ، تبلیغ و ترویج آموزه های اسلامی است و از افتخارات این حوزه پرورش طلابی فعال در عرصه های مختلف دینی است که توانسته اند در ابعاد پژوهش ، آموزش و فرهنگی رتبه های برتر کشوری و استانی را  به نام حوزه ثبت کنند. در حال حاضر ، طلاب این حوزه در مراکز متعدد، مشغول به فعالیت هستند و با ارگانهایی همچون آموزش و پرورش ، فرمانداری شهرستان ، دانشگاه ها ، بسیج و ... همکاری دارند ، با عنایت حضرت ولی عصر (عج) از سال 1386تعدادی از طلاب این مدرسه جهت تحصیل در سطح 3وارد مراکز آموزش حوزوی استان قم شده و در سال 1390موفق به اخذ مدرک سطح 3شده اند و هم اکنون نیز تعدادی از فارغ التحصیلان ، در حال تحصیل در مدارس سطح 3کشور هستند.